Ana Sayfa Kuruluşlar İnsan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İnsan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin Yaz Okulu Sona Erdi

İnsan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin Yaz Okulu Sona Erdi

0
İnsan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin Yaz Okulu Sona Erdi

İnsan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği bünyesinde gerçekleştirilen yaz okulu üç haftalık eğitim serüvenini bir programla sona erdirdi

İnsan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği bünyesinde gerçekleştirilen yaz okulu üç haftalık eğitim serüvenini bir programla sona erdirdi. 9 Haziran – 26 Haziran tarihleri arasında yapılan yaz okulunun dönem programı Milli Eğitim Konferans Salonu’nda yapıldı. 

Katılımın yoğun olduğu program, yaz okulu öğrencilerinden Harun Karabağ’ın Kur-an tilaveti ile başladı. Kur-an’ı Kerim okunduktan sonra sözü dernek başkanı Mustafa Kırıkçı aldı. Kırıkçı, yaz okulunda verilen eğitim ve arzu edilen hedefler üzerine bir konuşma yaptı. Bunun ardından Anadolu Platformu’nun tanıtım sinevizyonu gösterilerek, katılımcılara daha evvel yapılan etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Giriş programının nihayetinde yaz okulu öğrencileri hazırlamış oldukları etkinlikleri sunmaya başladılar. Etkinlik kapsamında çocukların sunduğu ilahiler, ezgiler, şiir dinletileri ile veliler ve konuklar güzel vakitler geçirdiler. Çocuklar hünerlerini sergiledikten sonra yaz okulunda yapılan sosyal, sportif faaliyetlerin ve gezilerin fotoğrafları ile oluşturulmuş bir sunu seyredildi. Kur-an okuma, ezber, siyer ve temel dini bilgiler dallarında yapılan yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri takdim edilmesiyle birlikte program son buldu.