Ana Sayfa Kategoriler Haberler İnançlı İnsanlar Mağdur Edildi

İnançlı İnsanlar Mağdur Edildi

0
İnançlı İnsanlar Mağdur Edildi

Yerel mahkeme berat vermesine karşın Yargıtay 9. Ceza Dairesi ideolojik kararla, ısrarla Zekeriya Şengöz ve Fahri Memur’un mahkûm edilmesini sağlamıştır

Darbe dönemlerinde verilen karaların yok hükmünde sayılması için çalışma yaptıklarını belirten Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Yerel mahkeme berat vermesine karşın Yargıtay 9. Ceza Dairesi ideolojik kararla, ısrarla Zekeriya Şengöz ve Fahri Memur’un mahkûm edilmesini sağlamıştır” dedi.

AK Parti’yi iktidara onlar getirdi

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 28 Şubat sürecinde verilen mahkûmiyet kararlarının hukuki değil ideolojik olduğunu ifade ederek, “Darbe dönemlerinde verilen kararlar yok sayılmalı, gerekirse yeninden yargılama yapılmalı” dedi. Bizim amacımız geldiğimiz köklerden, onun nimetlerinden yararlanarak bir yerlere mesaj vermek değildir. Eğer bu gün AK Parti yüzde 50 oy alarak iktidara geliyorsa, 1970’den beri adına Sivil Toplum Örgütü dediğimiz Talebe Birliği, Akıncılar, Çay Ocakları ve Kitapevlerindeki arkadaşlarımızın emeği vardır. Şahsen ben onlarla iftihar ediyorum” dedi.

İnançlı insanlar mağdur edildi

Şahin, “Malatya’mızın müspet manada farklı noktaya gelmesi bazı kesimleri rahatsız etti. İşte bu nedenle, 28 Şubat sürecinde Malatya’da bazı sivil toplum örgütleri içerisinde yer alan arkadaşlarımız haksız yere ve hukuk yok sayılarak mağdur edildiler. Bende o süreçte idamla yargılanan 52 kişiden biriydim. Şu an cezaevinde yatan Zekeriya Şengöz ve Fahri Memur’un mağduriyetleri halen devam ediyor. 28 Şubat sürecinde Malatya’daki tüm inançlı insanlar mağdur edildi. Mesela Zekeriya Şengöz, rahatsızlığı nedeniyle affı gündeme geldiğinde dik bir duruş sergileyip bunu geri çevirerek adil bir yargılanmayı talep etmiştir. Darbe dönemlerinde verilen karaların yok hükmünde sayılması için çalışma yapmaktayız. Yerel mahkeme berat vermesine karşın Yargıtay 9. Ceza dairesi ideolojik kararla ısrarla bu arkadaşların mahkûm edilmesini sağlamıştır. Yani verilen ceza hukuki değil ideolojiktir. Bu arkadaşlarımız yeninden yargılanmalıdırlar” ifadelerini kullandı.

Malatya Nethaber Gazetesi