İlsander'de Özdeğerlendirme Toplantısı

0
122

Osmaniye İlim Sanat Kültür Derneği Öğretmen Komisyonu tarafından 15 Mart Salı günü Özel Bilim Koleji Konferans Salonunda Özdeğerlendirme programı yapıldı.

İlsander Öğretmen Komisyonu Özdeğerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

 

         Osmaniye İlim Sanat Kültür Derneği Öğretmen Komisyonu tarafından 15 Mart Salı günü Özel Bilim Koleji Konferans Salonunda Özdeğerlendirme programı yapıldı.

         Program, İLSANDER Öğretmen Komisyonu Başkanı Orhan ATEŞ’in açılış konuşmasıyla başladı. ATEŞ, Öğretmen Komisyonunun faaliyetlerine ve hedeflerine değinerek; “ Bizler eğitimci olmanın yanında birer davetçiyiz. Öğretmenler bulundukları yerin dinamosu vazifesini üstlenmek zorundadırlar. Uhuvvetimizi pekiştirecek olan Kur’an’ı rehber edinerek yolumuzda emin adımlarla ilerlemeliyiz. Bizler, bulunduğumuz toplumlarda edilgen değil, etken; ilkeli bir vizyona sahip eğitimciler olmalıyız ve Din yalnız Allah’ın oluncaya kadar mücadele etmeliyiz.” dedi.

         Daha sonra İlsander ve Anadolu Platformu Teşkilatlanma Komisyonu üyesi Necati KARATAŞ, Anadolu Platformu’nun Teşkilatlanma çalışmaları, öğretmen komisyonunun yapılanması ve işleyişi hakkında bilgi verdi. KARATAŞ; “ Bizim mücadelemiz, imkansızı mümkün kılma çabasıdır. Arzın imarı neslin ıslahı için eğitimcilere büyük görevler düşmektedir. Bizler, neslin inşası için geleceğe dönük projeler üretmeli, kendi aramızdaki ülfetimizi arttırmalıyız. Emeğimizi ortaya koyup, sağlam fidanlar yetiştirmeliyiz. Yaptıklarımızın daha iyisini yapmak için potansiyelimiz var ve bunu ortaya koyarak; her birimizin taşın altına elimizi koymamız gerekmektedir.” dedi.

         Program, Öğretmen Komisyonu üyesi Yunus EREN’in yönettiği forumla devam etti. Forumda; Öğretmenlerimizin verimliliğini nasıl arttırabiliriz? Karşılaştığımız güçlükler ve çözüm öneri nelerdir? Öğretmen kitlesi nasıl genişletilebilir? Çalışmalarımızı daha sistematik hale nasıl getirebiliriz? Öğrencilerimiz yetiştirmede nelere dikkat etmeliyiz? gibi sorular müzakere edildi.

Program,  ev sahipliğini üstlenen Bilim Koleji Kurucu Müdürü Celal Demir’in eğitimcilere bazı tavsiyelerde bulunması ve Kur’an’ı Kerim okunmasıyla son buldu.