Ana Sayfa Kuruluşlar İlsander’de 3. Çocuk Şenliği Coşkusu

İlsander’de 3. Çocuk Şenliği Coşkusu

0
İlsander’de 3. Çocuk Şenliği Coşkusu

Osmaniye İLSANDER tarafından Çocuk Şenliği ve Evde Karakter Eğitimi Yılsonu Programı düzenlendi. Program yoğun ilgi gördü.

Osmaniye İlim Sanat Kültür Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından 2 Haziran 2011 Perşembe günü Ahmet Şekip Ersoy Konferans Salonunda Çocuk Şenliği ve Evde Karakter Eğitimi Çalışmasının Yılsonu Programı düzenlendi.

 

Sunuculuğunu EKE Öğrencileri Berfin KARATAŞ ve Meryem ÖZLÜ’nün yaptığı Program, Çocukların Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Anadolu Platformu Eğitim Komisyonu Başkanı Süleyman DAĞ Açış konuşmasında; Evde Karakter Eğitimi Programının önemli bir proje olduğunu belirterek, “Eğitim bir süreç işidir. Bizler evlatlarımızın okuldan arta kalan zamanlarını en iyi bir şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.  Anadolu Platformu Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Yunus EREN ise; Bilgilendirme konuşması yaparak, Anadolu Platformunun ülkemizin değişik şehirlerinde Evde Karakter Eğitimi Çalışmasını uyguladığını vurgulayarak; “ Bizler, çocuğun din eğitimi ihtiyacının karşılaması konusunda velilerimize yardımcı oluyoruz. Güzel bir dünyaya ulaşmanın tek yolu çocuklarımızı iyi yetiştirmektir. Onların ellerinden sıkıca kavramalı ve emanete sahip çıkabilecek ehil insanlara teslim etmeliyiz.” dedi.

 

Çocukların hazırladıkları gösteriler -Elif-Be şarkısı, sağlık tiyatrosu, biz dünya çocuklarıyız şarkısı, Hacivat-karagöz gösterisi, birlik tiyatrosu, ilahiler, slayt gösterisi, Zarif şiirler, müzikal, dua treni- coşkuyla seyredildi.

Çok sayıda öğrenci ve velilerinin katıldığı programda yapılan gösteriler büyük bir beğeniyle izlendi. 5. Sınıf öğrencilerine belge takdim edildi.

 

Şenlik, Evde Karakter Eğitimde görev alan hocalara plaket takdimi ve hediye sunumuyla devam etti, toplu fotoğraf çekimi ile de son buldu.

foto galeri için tıklayınız