Ana Sayfa Kuruluşlar İlsander Yaz Okulu Projesi Sona Erdi

İlsander Yaz Okulu Projesi Sona Erdi

0
İlsander Yaz Okulu Projesi Sona Erdi

İlsander’in Erkek öğrenciler için Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu’nda, kız öğrenciler için Osmaniye Kız Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdiği Yaz Okulu Eğlenerek Öğreniyorum Projesinin Bitirme Programları gerçekleştirildi.

Osmaniye İlim sanat ve Kültür Derneği’nin (İL-SAN DER) 15.06.2015 – 16.07.2015 tarihleri erkek öğrenciler için Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu’nda; kız öğrenciler için Osmaniye Kız Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdiği Yaz Okulu Eğlenerek Öğreniyorum Projesinin Bitirme Programları 14.07.2015 Salı Günü Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonunda ve 15.07.2015 Çarşamba günü Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği Veli Aba Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Yaz Okulu Koordinatörü Cengiz Güven, Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu’nda düzenlenen Yaz Okuluna 102 öğrencinin kayıt yaptırdığını ve çocukların Kur’an-ı Kerim öğrenme seviyeleri dikkate alınarak 5 sınıf açtıklarını, Osmaniye Kız İmam Hatip Lisesi’nde düzenledikleri yaz okuluna ise yaklaşık 150 öğrencinin kayıt yaptırdığını ve 7 sınıf açtıklarını belirtti. Yaz Okulunda Kur’an-ı Kerim, ibadet, İtikat, Siyer ve Temel Dini Bilgiler olmak üzere 5 Temel dersin eğitimi verildiğini, ayrıca sosyal etkinlikler saatinde erkek öğrenciler için sportif faaliyetlere, kız öğrenciler içinse daha çok el becerilerinin geliştirilmesine yönelik faaliyetlere yer verdiklerini kaydetti. Tüm bu çalışmalarda dernek gönüllüsü 20 Eğitimci ve 25 yardımcı eğitimcinin görev aldığını belirterek 2015 Yılı Yaz Okulu’nda görev alan ve gerçekten Ramazan ayı boyunca gösterdikleri fedakarca ve özverili çalışmalarından dolayı tüm arkadaşlara teşekkürlerini buradan iletmek istediğini belirtti.

 

Dernek Başkanı Süleyman Dağ, çocukların eğitiminde anne ve babanın da önemli ve büyük sorumlulukları olduğunu kaydederek, çocuklarının Yaz Okulu boyunca öğrendiklerini unutmamaları ve öğrenmenin kesintiye uğramaması için çocuklarının eğitimi konusunda anne ve babaların da üzerlerine düşen sorumlulukların farkında ve bilincinde azami gayret göstermeleri gerektiğini vurguladı.

 

Her iki programda da Yaz Okulunda eğitim gören öğrenciler 5 hafta süren eğitim boyunca öğrendiklerini sergileme fırsatı buldular. Programlara veliler yoğun ilgi gösterdiler. Programlar renkli görüntülere sahne oldu. Programlara katılan veliler çocuklarının gösterilerini ilgiyle izlediler.

 

Program sonunda Yaz Okulunda yapılan masa tenisi ve satranç turnuvalarında dereceye giren öğrencilere, Yaz Okulu Bitirme Sınavında dereceye giren öğrencilere madalyaları ve hediyeleri takdim edildi.