Ana Sayfa Kuruluşlar İlsander Yaz Okulu Devam Ediyor

İlsander Yaz Okulu Devam Ediyor

0
İlsander Yaz Okulu Devam Ediyor

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği tarafından 23 Haziran-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında düzenlenen Yaz Okulu devam ediyor.

 

Osmaniye İlim Sanat Kültür Derneği Yaz Okulu Komisyonu tarafından “Eğlenerek Öğrenelim Projesi” kapsamında düzenlenen yaz okulu tüm güzellikleriyle devam ediyor. Her sene yapılan Yaz Okulu Programı, bu sene Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda yapılıyor. Erkek çocuklar için Özel Bilim Koleji’nde, kız çocuklar ve küçük erkek çocuklar için de Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde program yürütülüyor.

        

    İlsan-der yaz okulunda çocuklara, değerlerimizi eğlenerek öğretmeyi ve geleceğimiz olan çocukların bilgili,ahlaklı ve duyarlı yetişmelerini dert edinmiştir. İlsan-der Yaz Okulu Programı Koordinatörü Zeki Özkan, bu hedefleri edep,sevgi,kardeşlik,adalet,merhamet,doğruluk ve sorumluluk gibi insani ve İslami değerlerle,tecrübeli eğitimcilerin rehberliğinde nitelikli bir şekilde yıllardır sürdürdüklerini belirtti.

        

    İlsan-der yaz okulunda; Kur’an-ı Kerim, değerler eğitimi, ibadet, siyer ve  öncü şahsiyetler gibi dersler yapılmakla birlikte; futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç, film seyretme, zeka oyunları, bilgi yarışmaları,yüzme, kısa film yorumlama, süsleme, t-shirt boyama gibi sosyal ve kültürel faaliyetler de yapılıyor.

        

    İlsan-der Yaz Okulu Kız Öğrenciler Koordinatörü Habibe Gamga, ” Yaz okullarında çocuklarımızın sosyal ve ahlaki gelişimlerini önemsemekteyiz.Bu amaçla eğitim derslerinin yanı sıra sosyal,sportif,sanatsal,kültürel,birçok faaliyeti yürütmekteyiz.” demekte.

        

    Yaz okulu programına katılan öğrenciler de burada geçirdikleri vakitten memnun olduklarını belirttiler. Okula bu yıl öğrenci olarak katılan Sarenur Eren, “Ben bu sene ikinci sınıfa geçtim. Okulumuz devam ederken Cumartesi günleri derneğimizin Evde Karakter Eğitimi Çalışmasına katılıyordum. Yazın ise yaz okuluna katıldım. Burada arkadaşlarımla çok güzel vakit geçiriyorum. Ablalarımız bize Kur’an okumayı öğretiyor, güzel insanların hayatlarını anlatıyor, film seyrettiriyor, kek-pasta yaptırıyor, tişört boyama yaptırıyorlar. Biz burada çok güzel vakit geçiriyoruz. Hem birçok etkinlik yaparak eğleniyoruz hem de çok güzel bilgiler öğreniyoruz.” diyerek okul hakkındaki görüşünü iletti.

        

    İlsan-der yaz okulu, ilerleyen günlerde öğrencilere verilecek iftar ve yapılacak birçok programla devam edecek. Yaz okulu bitirme programı ile de 25 Temmuz 2014 tarihinde sona erecek.