İLSANDER Sanat Etkinlikleri

0
114

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği tarafından 28 Ocak-8 Şubat 2013 tarihleri arasında resim, takı ve boyama kursu düzenlendi.

Eğitim ve kültürel etkinliklerin yanında sanata da önem veren İLSANDER, Şubat tatilini değerlendirmek amacıyla üye ve gönüllülerinin çocuklarına yönelik resim, takı ve boyama kursu düzenledi. Resim kursunu Halil İbrahim Bey, Takı ve Boyama kursunu Neslihan KESKİNER Hanım verdi. Dernek binası sınıflarında düzenlenen kursta, çocuklarda hobi oluşturmak ve yeteneklerini geliştirmek amaçlanmıştır. Her sınıfta ayrı ayrı açılan kursa beklenenden daha çok ilgi olmuştur.

8 Şubat 2013 Cuma günü, kursa katılan çocukların el becerileri olan ürünler İlsander Konferans Salonunda ve panolarda sergilenerek ziyaretçilerin gösterimine sunulmuştur. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği sergide, Dernek başkanı Süleyman DAĞ, kursun açılmasının amaçlarını belirttikten sonra şu açıklamalarda bulundu; “ Allahu Teala her insanı farklı bir dünya olarak yaratmış, fıtri özelliklerini ve yeteneklerini farklı farklı var etmiştir. Son yüzeli yıldan beridir Müslümanlar sanat deyince; batının ahlaksızlık olarak dayattığı değerleri anlamışlar ve uzak durmuşlardır. Hâlbuki kainatın yaratılışı, insanın yaratılışı başlı başına bir sanattır. İslami değerler ölçüsünde ortaya konulan sanat, bizi temsil etmektedir ve biz, çocuklarımızın yeteneklerini geliştirecek her türlü meşru çabanın arkasında olacağız. Bu çalışmalar inşallah bundan sonra da devam edecektir.” dedi.

Sergi salonunda, kursa katılan öğrencilerin el emeği göz nuru ürünlerinin gezilmesi ve sergileye katılan misafirlere ikramların sunulmasıyla sergi programı sona erdi.