Ana Sayfa Kuruluşlar İlsander Eke Yıl Sonu Programı Gerçekleştirildi

İlsander Eke Yıl Sonu Programı Gerçekleştirildi

0
İlsander Eke Yıl Sonu Programı Gerçekleştirildi

Osmaniye İlim Sanat Kültür Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından 5 Haziran Cuma günü Ahmet Şekip Ersoy Konferans Salonu’nda “EKE Yılsonu Programı ve Çocuk Şenliği” düzenlendi.

Çocukların okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Anadolu Platformu Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Yunus Eren'in açılış konuşması ile devam etti. Eren, "Evde Karakter Eğitimi çalışmasıyla çocuklarımızın Allah’ı bilmelerine, Peygamberini tanıyıp model almalarına, kendileriyle barışık olmalarına, toplumsal değerleri bilerek sahip çıkmalarına, düşünen, vicdanlı, adil, fedakâr, tam donanımlı bireyler olmalarına katkı sağlama çabasındayız. Yarınları bugünden şekillendireceğimizi unutmadan umut olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gönlümüzün derinliklerinden gelen büyük coşku ve sorumluluk duygusu ile başlatmış olduğumuz eğitim çalışmaları, her geçen gün artarak ve gelişerek devam ediyor. , geleceğimize, toplumumuza ve çocuklarımıza sahip çıktığımızı, yapacak çok işimizin ve söyleyecek çok sözümüzün olduğunu, şu an yapmakta olduğumuz faaliyetlerle ortaya koymaktayız. Programa katkı sağlayan başta fedakâr eğitimcilerimize ve siz velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 

Program, çocukların sergilediği; tiyatro, skeç, müzikal tiyatro, ezgi-marş söyleme, oyun gösterileri ile devam etti. Çocuklara katlım belgeleri ve İyilik konulu yarışmanın dereceye girenlerine hediyeler verildi.

 

Kardeşlik Türküsünün toplu olarak söylenmesi ve fotoğraf çekimi ile program son buldu.