Ana Sayfa Kuruluşlar Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği İLSANDER EKE Biriminden Açılış Programı

İLSANDER EKE Biriminden Açılış Programı

0
İLSANDER EKE Biriminden Açılış Programı

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği (İLSANDER) Evde Karakter Eğitimi (EKE) Birimince; 14 Kasım Cumartesi günü İLSANDER Veli Aba Konferans Salonunda salgın kurallarına riayet edilerek eğitimci ve öğrencilerin katılımıyla birlikte yeni eğitim sezonu açılış programı yapıldı.

Program Eke öğrencilerinin gerçekleştirdiği Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Devamında Eğitimci Mehmet Ateş hoca tarafından Hz. Yusuf ve kardeşleri konulu hikâye anlatımı ve akabinde eğitimci ablalarla birlikte oyun etkinliği ile program sona erdi.

EKE Birimi Sorumlularınca anne ve babaların göz bebekleri olan çocukların eğitiminin ve onların karakterli, güzel ahlaklı bireyler olarak geleceğe hazırlanmasının her şeyden önemli olduğu vurgulandı. Anaokulundan itibaren ilkokul eğitimleri boyunca evlerde aşamalı olarak din, ahlak (karakter) ve temel beceri eğitimi vermeyi amaçlayan EKE (Evde Karakter Eğimi)  programı boyunca çocuklara; Kur’an-ı Kerim, Eğitici Oyunlar, Temel Beceri Eğitimi, Değerler Eğitimi, Kültürel ve Sosyal Etkinlikler başlıkları altında eğitimler verilmektedir. Ayrıca yıl içinde yapmış oldukları, sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerdeki yorgunluklarını yılsonu piknikte bir araya gelerek gidermekte oldukları vurgulanarak, bu yaş aralığındaki çocukların eğitimi için anne-babaları kayıt için İLSANDER’e beklediklerini bildirdi.

Eğitimlerde ülkemizde ve tüm dünyada devam eden salgın ve korunma kurallarına azami ölçüde dikkat edildiği belli aralıklarda yüzyüze diğer zamanlarda uzaktan eğitimlerin devam edeceğinin altı çizildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.