İlsander 8. Anadolu Buluşması'nı değerlendirdi

0
124

İlsander Konferans Salonu’nda 17 Eylül 2013 Salı günü 8. Anadolu (Kuzuluk)buluşmaları değerlendirme toplantısı yapıldı.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği Konferans Salonu’nda  17 Eylül 2013 Salı günü 8. Anadolu (Kuzuluk)buluşmaları değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

Değerlendirme toplantısına İlsan-der bünyesinde faaliyet gösteren komisyon başkanları ve dernek gönüllüleri katıldı. 8. Anadolu buluşmasına katılanlar tarafından, Kuzuluktaki programda yapılan konuşmacıların sunumlarının özetleri aktarıldı.

Dernek Başkanı Süleyman DAĞ, Anadolu Platformu fikrinin Kuzulukta yapılan toplantılarda ortaya çıktığını belirterek, “Kuzulukta Anadolu’nun farklı dernek ve vakıflardan gelen dostlarla birçok konuda müzakere imkanı bulduk. Ayrıca Türkiye’nin fikir havzasından süzülen değerli düşünceleri de orada dinleme imkanı bulduk.” diyerek; Turgay Aldemir’in açılış konuşmasını ve Ramazan Kayan’ın konuşmalarının özetlerini aktardı.

Cengiz GÜVEN , Berat Özipek, Erkam Altıntaş ve Musa Bangura’nın sunumlarının özetlerini görüntülü ve emek verilerek hazırlanmış bir sunu ile değerlendirdi.

Emine GÜVEN, Hayrettin Karaman Hoca’nın konuşmasından kesitler sundu.

Yunus EREN, Ömer Altaş, Mehmet Uçum ve Veli Karataş’ın sunumlarının özetlerini aktardı. Evde Karakter Eğitimi Komisyonu’nun Kuzuluktaki faaliyetlerine değindi.

Neriman EREN, Ayşen Gürcan’ın sunumunu değerlendirdi.

Kadir DÜNDAR, Kuzuluktaki ortamı ve Ortaöğretim çalışmalarını aktardı.  

Necati KARATAŞ, Yasin Aktay, Mustafa Özel ve Ahmet Davutoğlu’nun konuşmalarını değerlendirdi.

Nesrin KARATAŞ ise, Kuzuluktaki Hanımlar komisyonu’nun yaptığı faaliyetleri değerlendirdi.

 

Program, soru cevap faslından sonra sona erdi.