Ana Sayfa Kuruluşlar Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği İLSAN DER’de Tiyatro Coşkusu Yaşandı

İLSAN DER’de Tiyatro Coşkusu Yaşandı

0
İLSAN DER’de Tiyatro Coşkusu Yaşandı

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Önayaklar Tiyatro Grubu “Gül Bahçesinde İbrahim” adlı bir oyun sergiledi.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Önayaklar Tiyatro Grubu 13 Ocak 2018 tarihinde dernek konferans salonunda “Gül Bahçesinde İbrahim” adlı bir oyun sergiledi.

Tiyatro oyunu, dernek gönüllüleri ve davetliler tarafında ilgiyle izlendi. Yoğun bir katılımın olduğu tiyatro oyunu amatör oyuncular tarafından ustalıkla icra edildi.

Dernek başkanı Süleyman Dağ oyunun sahnelenmesinde emeği geçen Mehmet Ateş ve ekibine teşekkür etti. Dağ, bu tür etkinliklerle çocukların yeteneklerinin keşfedileceğini, şahsiyetlerinin gelişeceğini ve çalışmaların karakter eğitiminin bir parça olduğunu dile getirdi.

Başkan Dağ ayrıca, çalışmaların devamlılığı hususunda katılımcılar ve velilerden gayret, destek ve dualarını esirgememelerini talep etti.

*

Öte yandan, Osmaniye İLSAN DER Öğretmen Birimi tarafından 15 Ocak 2018 tarihinde Aliya  İzzetbegoviç’in “İslam Deklarasyonu” isimli eseri  ayın kitabı seçilerek tahlil edildi.

Program üç bölümde icra edildi. Birinci bölümde Ali Pak tarafından Aliya’nın hayatı, mücadelesi ve fikirleri sunum şeklinde takdim edildi. İkinci bölümde Mustafa Oktay Gamga tarafından kitabın ana konuları etrafında bir değerlendirme gerçekleştirildi. Bu bölümde kitapta yer alan muhafazakârlık, İslam toplumu, cemaat, adalet, merhamet ve yenilik gibi konular ele alındı.

Programın üçüncü bölümümde ise katılımcılar tarafından kitap müzakere edildi. Katılımcılar, kitabın 1970’lerde yazılmasına rağmen bugün de birçok konu başlığında güncelliğini koruduğunu ifade ettiler.

Kritik edilen diğer konu başlıkları ise şöyle:

-İman, mücadele ve ahlak

-İslam ve maneviyat

-İslam ve yenilik

-Mü’min, bilge ve entelektüel bir sima: Aliya İzzetbegoviç

-İktidar ve ahlak

-İktidar ve terbiye

-İslami mücadelede, hedef, gaye ve metod yöntemin meşruluğunun önemi.

Öğretmen Birimi Başkanı, programın sonunda sunumculara ve katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etti.

Program, yapılan ikramlarla sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.