İLSAN DER AÖB’den İftar Programı

0
243

İLSAN DER Osmaniye Anadolu Öğrenci Birliği iftar programı düzenledi.

İLSAN DER Osmaniye Anadolu Öğrenci Birliği, İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı münasebetiyle 120 kişilik bir iftar programı tertipledi. 

Anadolu Öğrenci Birliği, geleneksel iftar programını Anadolu Öğrenci Birliği çatısı altında bulunan üniversite, lise ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla 2 Haziran 2017 Cuma Günü Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği salonunda gerçekleştirdi.

Öğrencilerin tanışıp, kaynaşması ve bu vesileyle birbirlerine destek olmalarının amaçlandığı programa İLSAN DER Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Dağ ve eğitim camiasından davetliler katıldı.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunmasıyla başladı. Programda İLSAN DER Yönetim Kurulu Üyesi Eğitimci Cevat Bal, “Gençlerimiz Değerlerimizi Yaşatan Fidanlardır” konulu bir konuşma yaparak gençliğe sahip çıkmanın geleceğimize yön vermek demek olduğunu dile getirdi.

İftardan sonra Anadolu Öğrenci Birliği Okul Meclis Başkanı Ali Said Samyürek bir yemek duası yaptı. Kılınan akşam namazının ardından çay ikramı, konuklarla sohbet ve söyleşilerle program teravih namazına kadar devam etti.