Ana Sayfa Kuruluşlar İlim Hikmet Vakfı İlim Hikmet'ten Etkinlikler

İlim Hikmet'ten Etkinlikler

0
İlim Hikmet'ten Etkinlikler

İlim Hikmet Vakfı Üniversite Erkek Öğrenci Komisyonu Evliyalar Parkı’ndaydı
19 Mayıs’ta İlim Hikmet Vakfı üniversiteli erkek öğrencileriyle Mimsin – Evliyalar Parkı’nda 23 kişilik ekip ile birlikte piknik yaptı.

Sabah 10:30’da başlayan etkinlikte sadece yeme-içme değil aynı zaman gönüllere hitap eden sohbetler de gerçekleştirildi.

2012-2013 eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu attıklarını ifade eden öğrenciler “Allah Resulü’nün arkadaşlarından iki kişi bir araya geldiğinde, biri diğerine Asr Suresi’ni okumadan ayrılmazlardı; bu sözden yola çıkarak, bir araya geldiğimizde hayırlı işlerde yarışmayı, birbirimize daha sıkı bağlanma üzerinde konuştuk.” dedi.

Haber: Cengiz Taştan

****

Üniversiteli öğrenciler ‘Şehadette Şehitlik’ konferansında buluştular

 

İlim Hikmet Vakfı’nın üniversiteli erkek öğrencilere yönelik düzenlediği ve Nezir Ergenç’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Şehadette Şehitlik’ konferansına öğrencilerden yoğun ilgi oldu.

İlim Hikmet Vakfı konferans salonundan gerçekleşen etkinlik Kur’an tilavetiyle başladı. Emrah Yılmaz tarafından açılış konuşması yapıldıktan ve Emrah Güçlü’nün seslendirdiği Hattab’ın Oğluna Mektubu okunduktan sonra Nezir Ergenç; Malik Shabazz (Malcolm X), Şeyh Ahmed Yasin ve birçok ahir zaman şehidi hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.

Sinevizyon gösterisi ve Şeyh Ahmed Yasin’in meşhur mektubunun okunmasından sonra Grup İslami Direniş de müzik dinletisiyle etkinliği noktaladı.

Haber: Şerif Arslan

***

 

İlim Hikmet Vakfı Üniversite Bayan Öğrenci Komisyonu

Yılın yorgunluğunu Kapadokya gezisiyle attılar.

İlim Hikmet Vakfı Üniversite Bayan Komisyonu tarafından düzenlenen Kapadokya gezisine katılan yaklaşık 40 üniversite öğrencisi, yılın yorgunluğunu üzerilerinden attılar.

18 Mayıs günü gerçekleştirilen turistik Kapadokya gezisi bünyesinde Ürgüp, Göreme, Avanos ve Zelve birçok tarihi ve kültürel mekan gezildi. Anadolu’nun ortasında yer alan ve öğrencilerden çoğunun ilk defa gezme imkanı buldukları Kapadokya bölgesindeki tur sırasında, çömlekçiler ve halıcılar gibi yaşayan kadim sanatlarımızı icra eden zanaatkarlar da ihmal edilmeyerek, hem ziyaret edildi hem de zanaatlarıyla ilgili konuşuldu.

Gezi dönüşünde Kızılırmak kenarında da dinlenme fırsatı bulan öğrenciler, sallanan tahta köprüden geçmenin keyfini yaşadıktan sonra aynı gün içerisinde Kayseri’ye döndüler.

Haber: Şerif Arslan