Ana Sayfa Kuruluşlar İlim Hikmet Vakfı İlim Hikmet Vakfı’ndan EKE Yılsonu Etkinliği

İlim Hikmet Vakfı’ndan EKE Yılsonu Etkinliği

0
İlim Hikmet Vakfı’ndan EKE Yılsonu Etkinliği

İlim Hikmet Vakfı, Evde Karakter Eğitimi öğrencileri için muhteşem bir yılsonu etkinliği düzenledi.

İlim Hikmet Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu, 6-12 yaş arası çocuklara yönelik yaptığı çalışmaları tamamlayarak yılsonu etkinliği düzenledi.

Gültepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa öğrencilerin aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını İl Müftüsü Şahin Güven yaptı. Kendi çocuklarının da bu programda olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Güven, “Yüce Mevla gelecek nesillerimizi İslam’ın ahlâkıyla ahlâklandırsın” dedi.

Güven’in ardından kürsüye gelen İlim Hikmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğu çocuk eğitiminin önemine dikkat çekti. Doğu, “İlim Hikmet Vakfı olarak amacımız; özelde şehrimizde genelde ülkemizde nitelikli, karakterli, davranışlarını yaratılış fıtratına uygun bir şekilde gerçekleştirmeyi kendine şiar edinmiş insanlar yetiştirmektir” şeklinde konuştu.

Evde Karakter Eğitimi Komisyon başkanı Tansel Köseoğlu ise çocukların ailelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Kıyamet Suresini ezbere okuyan grup program başlangıcını yaptı. Daha sonra; peygamber kıssaları, ırkların kardeşliği, Sakarya şiiri, Veda hutbesi, anne-baba ayetleri, hadisler, asker tiyatrosu, kavramlar ve miniklerin playback yaptığı ezgilerle program devam etti.

“Bir insan anlamadı bizi” ve “Ey sevgili” şiirleriyle Ortaokul grubu da programa katkıda bulundu.

Evde Karakter Eğitimi programında görev alan eğiticilere ve sorumlu annelere plaket takdimi ile program sona erdi.