İlim Hikmet Vakfı’nda yazokulu öğrencilerine sertifikaları verildi

0
130

İlim Hikmet Vakfı’nın düzenlediği yaz kursları sona erdi. Vakıf binasında düzenlenen etkinlikte kursa katılan 180 öğrenciye sertifikaları verildi.

İlim Hikmet Vakfı tarafından ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen yaz kurslarında 180 öğrenciye sertifikaları verildi. 6 hafta süren kurslarda öğrencilere 30 personel gözetiminde,  Kuran_ı Kerim, ezber ve temel dini bilgiler gibi birçok alanda ders verildi. Öğrencilerin maneviyatına yönelik derslerin yanı sıra sosyalleşmeleri adına el sanatları, bilgisayar, satranç, ilahi, ebru ve filim gösterimi gibi birçok sosyal aktivite düzenlendi.  

Vakıf binasında düzenlenen sertifika töreninde velilere konuşan Yaz Okulu Komisyonu Başkanı Osman Akdemir yaz kurslarının amacının çocukların maneviyatlarının gelişmesine yardımcı olarak kulluk bilinci kazanmalarını sağlamak olduğunu belirterek ‘6 haftalık yoğun bir çalışmanın verimi olarak bugün buralardayız ve sizlerin karşısına işimizi düzenli ve özenli yapmanın gururu ile çıkmaktayız. Toplamda 180 öğrenci ve 30 eğitimci arkadaş ile yaptığımız bu çalışma önümüzdeki yıllara ve çocuklarımıza bir yatırımdır. Burada vermiş olduğumuz eğitimler ve buradaki ortam çocuklarımızın kişiliklerinin gelişmesine vesile olarak bilinçli bir toplumun temelini oluşturacaktır’  dedi.

Sertifika törenine katılan velilerde çocuklarının almış olduğu eğitimlerden fazlasıyla memnun olduklarını dile getirdiler. Çocuklarının kurslara severek geldiğini söyleyen veliler önümüzdeki yılda da tercihlerinin İlim Hikmet Vakfı yaz kurslarının olacağını belirttiler.

Yapılan konuşmalar ve bilgilendirmelerin ardından sertifikalarını alan öğrenci ve velilere ikramlarda bulunulmasının ardından program sona erdi.