Ana Sayfa Kuruluşlar İlim Hikmet Vakfı İlim Hikmet Vakfı Hanımlar Komisyonu Hizmet İçi Eğitim Programı Gerçekleştirildi

İlim Hikmet Vakfı Hanımlar Komisyonu Hizmet İçi Eğitim Programı Gerçekleştirildi

0
İlim Hikmet Vakfı Hanımlar Komisyonu Hizmet İçi Eğitim Programı Gerçekleştirildi

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri’nden Nesrin Karataş ve Rabia Aldemir’in katılımlarıyla teşkilatlanma üzerine hizmet içi eğitim programı gerçekleşti.

İlim Hikmet Vakfı, Hanımlar Komisyonu, 9 Kasım Pazartesi günü Akkadder Başkanı Rabia Aldemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Karataş’ın katılımlarıyla teşkilatlanma üzerine "Hizmet İçi Eğitim Programı"nı gerçekleştirdi.

 

Vakıf çalışanlarının katılımını sağlandığı eğitimde Karataş hizmet için gönüllülerde bulunması gereken özelliklere değindi. Değer merkezli kurumsallaşmalıyız diyen Karataş; değerlerimizden kopmamamızın gerektiği vurgusunu yaptı.

“Yeni bir dünya kurun içinde de biz oluruz değil, yeni bir dünya kurarız içinde biz de oluruz demeli ve bu bilinçle ilerlemeliyiz” diyerek sözlerini bitirdi.

 

Namaz ve ikram arasından sonra bütün hanımların davetli olduğu ikinci oturum 12:30’da başladı. İkinci oturumda Rabia Aldemir, “Vakıf Çalışmaları ve Aidiyet” üzerine konuşmasını gerçekleştirdi. Aldemir; “Rahatını ve konforunu artırmak için yaşayan insanlardan farkımız her şeyimizi paylaşmak için yaşamak olmalıdır. Bizi biz yapan en önemli etken budur. Bunu düşünerek bir yolculuğa çıktık ve anladık ki çoğu zaman yolculuğun kendisi ulaşılmak istenen amaçtan daha değerlidir. Biz bu yolda yaptığımız bütün faaliyetleri, yardımları vakıf aracılığıyla yaptık ve bunun en önemli sebebi biz ve bizim egomuz büyümesin İslam büyüsündür” sözleriyle vakıf çalışmalarının önemine ve özelliklerine değindi.

 

Aldemir sunumunu tamamladıktan sonra katılımcıların sorularını yanıtlayarak konferansı sonlandırdı.