Ana Sayfa Kuruluşlar İl-San Der Yaz Okulu Başladı

İl-San Der Yaz Okulu Başladı

0
İl-San Der Yaz Okulu Başladı

İlsander’de okulların tatil olmasıyla birlikte Yaz Okulu Projesi kapsamında 15 haziran tarihi itibariyle iki okulda birden eğitime başlandı.

İlsander'de on yılı aşkın süredir devam eden "Yaz Okulu Projesi" camilerde başladı. Son üç yıldan beri ise okullarda devam ediyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve H.E.M. ile imzalanan protokol kapsamında il merkezinde iki okulda öğretmenlerin özverili çalışmaları ile yaz Okulu programı başladı. Milli Eğitim Müdürlüğüne sunulan proje onaylandıktan sonra merkezi yerlerde el ilanları ve afişleme çalışmaları yapıldı.

 

15 Haziran – 16 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan yaz okulu çalışmasında kısa süre içinde kontenjanlar doldu. Yaz Okulları Koordinatörü Cengiz Güven bu yıl ilkokul birinci sınıf seviyesinden ortaokul son sınıf dâhil öğrenci kabul edebileceklerini belirtti.

Güven, önümüzde Ramazan olmasına rağmen talep büyük dedi. Güven, "Okullar Hayat Olsun" Projesi kapsamında açtığımız yaz okullarına destek veren başta il Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürlerimize ve ilgili velilerimize teşekkür ederim" açıklamasında bulundu.