Ana Sayfa Kuruluşlar İL-SAN DER Uçurtmaları “Umut ve Özgürlük” Diye Uçurdu

İL-SAN DER Uçurtmaları “Umut ve Özgürlük” Diye Uçurdu

0
İL-SAN DER Uçurtmaları “Umut ve Özgürlük” Diye Uçurdu

Uçurtmalar savaşsız, özgür, mutlu, huzurlu bir dünya için uçuruldu.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından 27 Nisan 2014 Pazar günü Polisevi Piknik Alanı’nda “Uçurtma Şenliği” düzenlendi.

Sunuculuğunu Hatice ÇİFTÇİ’nin yaptığı şenlik programının açılışını İl-san Der Evde Karakter Eğitimi Komisyon Başkanı Gülten DÜNDAR yaptı. Anadolu Platformu Evde Karakter Eğitimi Komisyon Başkanı Yunus EREN uçurtma şenliğini düzenleme nedenlerini açıklayarak şunları ifade etti. “Uçurtmalarımızı, çocukların ölmediği masmavi bir dünyaya uçurmak istiyoruz. Bugün dünyanın her tarafı kan gölü, kimi savaştan kimi açlıktan ölen binlerce çocuk düşüyor haber gündemlerine… Savaşların, çatışmaların, silahlanmanın bedelini çocuklar ödüyor. Ve biz bu gün uçurtmalarımızı “Umut ve Özgürlük” temasıyla dualarla gökyüzüne uçuruyoruz…”

Şenlik programı, mendil kapmaca, çuval, ağızda kaşıkla yumurta taşıma ve halat çekme yarışmalarıyla devam etti. Yarışmalar sonunda kazananlara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Turkuaz Marketler Zincirinin “Meyna Tavşancığı” maskotu çocukları eğlendirdi, hediyeler dağıttı.

Uçurtma Şenliği çok renkli görüntülere sahne oldu. Şenliğe katılan çocuklar ve velileri neşeli zamanlar geçirdiler. İlim Sanat Kültür Derneği gönüllü aileleri yiyecek-içecek reyonunda katılanlara yönelik ikramlarda bulundular. Aileler piknik yapma imkanı buldu.

Program, çocukların ve ailelerin ziyadesiyle memnuniyetlerini ifade etmeleriyle, gelecek yıl bir daha düzenlenmesi temennisiyle ve savaşsız, özgür, mutlu, huzurlu bir dünya dualarıyla son buldu.