İkinci Bölge Toplantısı Osmaniye’de gerçekleştirildi

0
187

Anadolu Platformu 2.Bölge temsilcileri, Osmaniye’de 2. teşkilat toplantısında bir araya geldi.

Anadolu Platformu yeni dönem 2.Bölge teşkilat toplantılarının ikincisi 24 Kasım Pazar günü Osmaniye’de yapıldı.

Anadolu Platformu yeni dönem bölge teşkilat toplantılarına 2.Bölge ile devam etti. Toplantı, İlsander’in (İlim Sanat Kültür Derneği) ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya, Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar,  YİK Üyeleri Süleyman Dağ, Mustafa Doğu, Nesrin Karataş, Genel Sekreter Mehmet Alpcan ve Akadder Başkanı Rabia Aldemir katıldı. Toplantıda İlsander, Adana Ülfetder, İskenderun Körfezder, Reyhanlı Ufukder, Mersin Akdeniz Derneği, Bülbülzade Vakfı, Adıyaman Bilgi Hikmet Derneği, Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfı, Kayseri İlim Hikmet Vakfı, Tarsus Erdemder, Kırıkhan Umuteli derneği, Alanya Sebilay Derneği, Elbistan Çınarder, Şanlıurfa İnsander, İslahiye Temsilcisi, Antakya Kardelen derneği ve Nizip Nedder hazır bulundular.

Toplantıda Eğitim programları ve bu programların Hizmet içi Eğitimleri ile komisyonlar ve üye kuruluşların faaliyetlerinin değerlendirilmesi yapıldı. Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim sorumluları ve Akadder sorumluları, toplantı sonrasında ayrıca birer oturum gerçekleştirdiler.

Ayrıca başta Suriye ve Mısır olmak üzere Türkiye ve dünya gündeminde öne çıkan başlıklar ile Müslümanların yaşadıkları problemler ve çözüm önerileri ele alındı.