İkinci Bölge Toplantısı Adana’da gerçekleştirildi

0
165

Anadolu Platformu 2.Bölge temsilcileri, Adana’da teşkilat toplantısında bir araya geldi.

Anadolu Platformu yeni dönem 2.Bölge teşkilat toplantısı 26 Ocak Pazar günü Adana’da yapıldı.

Toplantı, Ülfet Derneği’nin ev sahipliğinde Dernek Merkez binasında gerçekleşti. Toplantıya, Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Genel Sekreter Mehmet Alpcan, YİK Üyesi Üleyman Dağ, Akad-der Genel başkanı Rabia Aldemir, üyeler Nesrin Karataş ve Ayşegül Kılıçparlar, Anadolu Öğrenci Birliği Yönetim Kurulu üyesi Yakup Kölay, ANESİAD yönetim Kurulu üyesi Aydın Kaya katıldı. Toplantıda Bölgeyi temsil eden kuruluşlardan; Ülfet-Der, Erdem-Der, Çınar-Der, Akdeniz Derneği, İnsan-der, Körfez-der, Rıdvan Hoca Vakfı, İlsander, Bilgi Hikmet Derneği, Reyhanlı Ufuk-Der, Umuteli Derneği, Bülbülzade Vakfı ve Ned-Der hazır bulundular.

Toplantıda konuşan Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, diğer bölgeler hakkında bilgilendirme yaparak gündemi değerlendirdi. aldemir, yaptığı konuşmada: “Dünyada ve yaşadığımız bölgede önemli gelişmeler oluyor. Bu gelişmelere müdahil olmadığımız zaman yönlendiren değil yönlendirilenler olacağımız gibi bir riskle karşılaşabiliriz. Bu toprakların asli unsurları ve mayası olduğumuzu unutmamalıyız. Bundan dolayı müdahil, katılımcı ve birleştirici rolümüzü sürdürmemiz gerekiyor.” dedi.

Toplantıda Koordinasyon ve YİK toplantılarının bilgilendirmeleri, komisyonlar ve üye kuruluşların faaliyetlerinin değerlendirilmesi yapıldı. Ayrıca Ülfet-Der, Çınar-Der, Rıdvan Hoca Vakfı ve Akdeniz Derneği kuruluşları ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgilendirme yaptılar. Dilek ve temennilerle program son buldu.