III. Bölge Toplantısı İstanbul’da Yapıldı

0
300

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu III. Bölge Toplantısı 27 Mayıs Pazar günü Platform merkezinde yapıldı.

Sabah kahvaltısı ile başlayan programa III. Bölge’de bulunan üye kuruluşlardan; İstanbul Sultanbeyli’den Mektep Eğitim Derneği adına Canip KAYA, Maltepe Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği adına Mehmet HACIDERVİŞOĞLU, Esenyurt Akdav Temsilciliği, Bekader ve Gençufuklar Derneği adına Ahmet EMER, Başakşehir ve Kayaşehir bölgesinden İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği adına Muhammed Rıza ŞEKERLİ, Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği adına Musa KILIÇ VE Zerve PİŞGİN, Uşak’tan Ebrar İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği adına Muzaffer ÇOLAKLI, İstanbul Bölgesi Teşkilatlanma Sorumlusu Sıddık KARADUMAN, İzmit Gökkuşağı Derneği adına Adnan ŞENYURT, Manisa Bölgesinden Ahmet GÜNHAN, İstanbul Fıtrat Derneği ve İrade Derneği adına Bilal YAMAN, Anadolu Öğrenci Birliği Marmara Bölge Sorumlusu Hanefi TOSUN, Anadolu Öğrenci Birliği Genel Sekreteri Emrah ATİLA, Anadolu İşadamları Derneği (ANESİAD) adına Ali KILAVUZ katıldı. Ayrıca Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan KAYAN, Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi KILIÇPARLAR, Koordinasyon Kurulu Üyeleri Ahmet ÇAMURLUOĞLU ve Hüseyin ÖZHAZAR ile Genel Sekreter Mehmet ALPCAN da toplantıda hazır bulundular.

Toplantıya Koordinasyon Kurulu üyesi Ahmet ÇAMURLUOĞLU başkanlık etti. Başkan Yardımcısı Gazi KILIÇPARLAR Anadolu Platformu’nun bölge toplantıları ve bu toplantıların hangi çerçevelerde gerçekleşeceği konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantıda bölge teşkilatlanması ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan YİK Başkanı Ramazan Kayan sorumluluklarımızın bilincinde olmamız gerektiğini ve her alanda yapılan çalışmaların gelecek nesillere hayırlı bir miras olarak kalacağını belirtti.

Anadolu Buluşmaları-Kuzuluk ile ilgili bu sene “İnsanlığın Özgürlük ve Adalet Arayışı” üst başlığının benimsendiği dile getirildi.

Toplantıda 3. Bölgenin sekreterliğine Sıddık Karaduman getirildi.

Bir sonraki toplantının 29 Temmuz’da İstanbul’da yapılması karalaştırıldı. Anadolu Platformu 3. Bölge toplantısı dua ve temennilerle sona erdi.