II. Bölge Ortaöğretim Toplantısı

0
199

18 Mayıs Cumartesi Adıyaman ilinde Ortaöğretim Komisyonu toplantısı AÖB Ortaöğretim Başkanı Adem Er’in açılış konuşması ile başladı.

Anadolu Öğrenci Birliği’nin misyonu ve çalışmaları hakkında kısa bir konuşmadan sonra gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Adana, Gaziantep, Osmaniye, Alanya, Mersin, Tarsus, İskenderun, Reyhanlı, Kahramanmaraş, Elbistan, Afşin, Şanlıurfa, Nizip’ten ortaöğretim başkan / temsilcilerinin katılımı tanışmasıyla devam edildi. 2. bölgedeki ortaöğretim çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmenin yanı sıra çalışmalarda verimliliği artıracak öneriler dile getirildi.

Kurumlarımızda öğrencilere yönelik kitap okuma ve değerlendirme, sinema – tiyatro, münazara, panel, şehitler gecesi, sportif müsabakalar, bilgi yarışmaları, sınav öncesi moral geceleri, yemekli buluşmalar, yurt çalışmaları, piknik ve geziler, yapılan çalışmaların öğrenciler tarafından yazılı olarak değerlendirilmesi… gibi benzer ve farklı olabilecek faaliyetlerin yapıldığı dile getirildi.

Yaz okulu / kamplarının, (I. Kademe EKE, II. ve III. Kademe Ortaöğretim tarafından) ortaöğretim komisyonları tarafından planlanıp organize edilecek ve diğer komisyonlar da destek sağlanacağı vurgulandı.

İyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

 

18.05.2013 / ADIYAMAN