Ana Sayfa Kuruluşlar Hanımeli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği İhtiyaç Sahiplerinin Umut Kapısı Açıldı

İhtiyaç Sahiplerinin Umut Kapısı Açıldı

0
İhtiyaç Sahiplerinin Umut Kapısı Açıldı

Hanımeli Derneği tarafından ihtiyaç sahipleri yararına belediye binası yanında açılan kermes, Pazar gününe kadar her gün 22.00’a kadar açık kalacak. Kermesin açılışını Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin gerçekleştirdi.

“İnsanlar birbirlerine yardımdan el çektikleri gün insanlık yok olur”

Kermesi Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, Motaş Genel Müdürü Hasan Alıcı ziyaret etti.

Malatyalıları pazar gününe kadar açık kalacak kermese davet ettiklerini belirten Hanımeli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Yılmaz; “Hanımeli tarafından geleneksel hale getirilen ihtiyaç sahipleri için açılan kermesimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hanımeli Derneği 2004 yılında kurularak her geçen gün aktivitelerini arttıran ve hanımların dayanışma çalışmalarıyla güçlenen Malatya’nın sevdiği bir dernek haline gelmiştir. Şu anda açtığımız dernekte Malatyalıların teveccühünü beklemekteyiz. Kermesimize desteklerini sunan hanım kardeşlerimize teşekkür ediyor, Malatyalıları kermesimize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

STK’larımız sosyal barışı sağlamak için önemli çalışmalar yapmaktalar

Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin; “Malatya’da köklü bir geçmişe sahip Hanımeli Derneği yıllardır düzenlemiş olduğu ihtiyaç sahipleri yararına kermesin bir yenisini daha açmış bulunmaktır. Sivil toplum kuruluşlarının sosyal barışımızı sağlamak için çok önemli faaliyetler gerçekleştirdiklerini düşünüyoruz. Özellikle hem kendi ilimizde hem de ilimizin ötesinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara çok değerli yardımlarda bulunuyorlar. Geçtiğimiz günlerde yine Hanımeli Derneği ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte yaptığı organizasyonda Suriyeli kardeşlerimize tırlar dolusu topladığı ihtiyaç malzemesi göndermişlerdi. Elini yardıma muhtaç insanlara uzatması, onları yalnız bırakmaması çok önemli bir çalışmadır. Bu gibi derneklerin faaliyetlerini devam ettirmesi hem insanlık açısından, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılama açısından önem arz etmektedir. Bu tür derneklerin sayısının artmasını ve halkımız tarafından desteklenmesini ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar ile açılan kermesi gezen Milletvekili Şahin, hanımlar tarafından yapılan yemekleri basın mensuplarına ikram etti.