Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İhsan Hoca Suriyeli Öğrencilere Yardım Dağıttı

İhsan Hoca Suriyeli Öğrencilere Yardım Dağıttı

0
İhsan Hoca Suriyeli Öğrencilere Yardım Dağıttı

İyilikder Gaziantep Şubesi, Ömer Seyfettin İmam Hatip Ortaokulu’nda Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’nın katılımıyla 50 öğrenciye kırtasiye yardımı dağıttı.

İyilikder Gaziantep Şubesi, Ömer Seyfettin İmam Hatip Ortaokulu’nda Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ve Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şehmus Demir’in katılımıyla 50 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye malzemesi, öğretmenlere ise 5 kitaptan oluşan hediye paketi dağıttı.

7 Nisan Perşembe günü yapılan organizasyona Suriye Okulları Koordinatörü Abdurrahman Örnek, okul müdürü ve öğretmenler katıldı.

Organizasyonda tek tek sınıfları gezen Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, öğrencilerle ve öğretmenlerle hasbihal etti. Ardından öğrencilere içerisinde kırtasiye malzemelerinin olduğu okul çantalarını dağıttı. Ayrıca öğrencilere Evde Karakter Eğitimi setinin Arapça baskısından oluşan eğitim setini de hediye etti.

Öğretmenlere ise, kendisinin “İşte Önderimiz Hz. Muhammed”, Turgay Aldemir’in “Bilgi ve Bilinç”, Ramazan Kaya’nın “Kimlik İnşası”, Aliya İzzetbegoviç’in “Doğu Batı Arasında İslam” ile “Müslüman Filozoflar” kitaplarını hediye etti.

Dağıtımın ardından okul müdürünü makamında ziyaret eden heyete okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Sırma, bugün (8 Nisan Cuma) Pusula Kitabevi’nde imza gününe katılarak kitaplarını imzalayacak. Cumartesi günü ise Suriyeli öğretmenlere konferans verecek.