İdlib’de Yaşanan Katliama Tepkiler Devam Ediyor

0
176

Anadolu Öğrenci Birliği temsilciliklerinin de içerisinde yer aldığı Ortak STK Platformları, Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan katliamı protesto etti.

AÖB Ankara, Adana, İstanbul, Muş, Yozgat, Sivas ve Trabzon Temsilciliklerinin de içerisinde yer aldığı Ortak STK Platformları, 7 Nisan günü Cuma çıkışı İdlib’de yaşanan katliamları protesto etti.

Protestolar içerisinde İdlib’de hayatını kaybedenler için Cuma çıkışı gıyabi cenaze namazı kılınarak dualar edildi. Dua sonrası İdlib’de yapılan zulmü lanetlemek ve emperyalistlerle hesaplaşmanın ahdini tazelemek için basın açıklamaları okundu. Sık sık “Birleşmiş Milletler Terör Örgütü” sloganları atan sivil toplum gönüllüleri BM'nin yapılan zulme sessiz kalmasını da sert bir dille kınadı.

“Bilinsin ki bizim kitabımızda zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur!

Bu coğrafyada döktüğünüz her damla kanın, zulmettiğiniz her mazlumun hesabını soracağız sizden!

İdlib’te insanlık suçu işleyen, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği yöntemlerle masum sivilleri katleden zalim rejim ve emperyalist destekçileri bilin ki;

Vekalet savaşlarınızı yürüten taşeron örgütlerinizle de, Halep’i, İdlib’i kan gölüne çeviren paralı köpeklerinizle de ve siz kuklacı emperyalistlerle de hesaplaşacağız.” denilerek zalimlerin yapmış oldukları zulümlerin yanına kar kalmayacağı vurgulandı.