I. Bölge Toplantısı Malatya’da Gerçekleştirildi

0
181

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu I. Bölge Toplantısı 02 Haziran Cumartesi günü Malatya’da yapıldı.

Meşale derneğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan KAYAN, Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR Başkan Yardımcısı Gazi KILIÇPARLAR, Koordinasyon Kurulu Üyeleri Tamer ÇALHAN ve Özkan SOYLUOĞLU ile Genel Sekreter Mehmet ALPCAN katıldı.

Programa I. Bölge’de bulunan üye kuruluşlardan; Malatya Meşale Derneği adına Mustafa Kayan, Resul Kocamaz, Kazım Kayan, Elazığ Abı Hayat Vakfı adına Ersin Eryılmaz, Van Gökkuşağı Derneği adına Burhan Adalı, Erciş Başak-Der adına Muhlis Baran, Çelikhan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına Hacı Mehmet Altındağ ve Hamdi Dağdeviren, Anadolu Öğrenci Birliği Bölge Sorumlusu Hasan Tekelioğlu katıldılar.

Toplantıda Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR Anadolu Platformunun yaptığı faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Yardımcısı Gazi KILIÇPARLAR Anadolu Platformu’nun bölge toplantıları ve bu toplantıların hangi çerçevelerde gerçekleşeceği konusunda bilgi verdi.

Toplantıda bölge teşkilatlanması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan YİK Başkanı Ramazan KAYAN sorumluluklarımızı aktif özne olan tüm üyelerimize hatırlatarak, bölgede ziyaretlerimizi artırmamız gerektiğini ve bu alanda yapılan tüm faaliyetlerin herkese örnek olmasını dilediğini belirtti.

Anadolu Buluşmaları-Kuzuluk ile ilgili bu sene “İnsanlığın Adalet ve Özgürlük Arayışı” üst başlığının benimsendiği dile getirildi.

Toplantıda 1. Bölgenin sekreterliğine Hacı Mehmet Altındağ getirildi. Üye kuruluşların komisyonlarını daha yakından tanımak için bilgi ve iletişim bilgileri paylaşıldı. Bir sonraki toplantıda üye kuruluşların bölgelerinde yaptıkları faaliyetlerle ilgili katılımcıları bilgilendirmeleri kararlaştırıldı. Önümüzdeki toplantıda Van Gökkuşağı Derneği yaptığı faaliyetlerin bir sunumunu gerçekleştirecek. Bölge çalışmalarının takip ve kontrolü için Burhan Adalı, Ersin Eryılmaz ve Mustafa Kayan görevlendirildi.

Bir sonraki toplantının 26 Ağustos’ta kuzuluk’da yapılması karalaştırıldı. Anadolu Platformu 1. Bölge toplantısı dua ve temennilerle sona erdi.