Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Hz. Hüseyin’in Şehadeti ve Kerbela

Hz. Hüseyin’in Şehadeti ve Kerbela

0
Hz. Hüseyin’in Şehadeti ve Kerbela

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu Hz. Hüseyin’in Şehadeti ve Kerbela konulu aşure programı düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu Hz. Hüseyin’in Şehadeti ve Kerbela konulu aşure programı düzenledi.

AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu 23 Ekim Cuma günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda Hz. Hüseyin’in Şehadeti ve Kerbela konulu aşure programı düzenledi. Programa AÖB Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er, İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, öğretmenler semtlerden ve öğrenci yurtlarından gelen 300 civarında ortaokul ve lise öğrencisi ve aileleri katıldı.

AÖB öğrencilerinden İhsan Berkay Köse tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra İstikrar Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kar tarafından kulüp bünyesinde yürütülen “Varlıkla Uyum Aikido Projesi” kapsamında “Spor ve Sporcu Ahlakı” konulu kısa sunum yapıldı. Ardından İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol kürsüye gelerek selamlama konuşması yaptı.

Konuşmaların ardından Kerbela konulu sinevizyon gösterisi ve AÖB öğrencilerinden Ahmet Can Alpcan tarafından Kerbela’da Hüseyin isimli şiir okundu.

Daha sonra kürsüye “Hz. Hüseyin ve Kerbela’yı Anlamak” sunumunu yapmak üzere eğitimci Celal Er kürsüye geldi. Celal Er sunumunda; “Harem nasıl ki her türlü hak ihlaline karşı yasak bölgeyse haram aylarda ve haram aylardan ilki olan muharrem ayı da her türlü hak ihlaline karşı savaşın, cidalin yasak olduğu zaman dilimidir. Muharrem ayı hicri ayların ilk ayıdır. Geçmiş yılın muhasebesi, gelecek yılın ise inşası ve planlanması adına önemli bir zaman dilimidir.

Hz. Hüseyin; adaleti, merhameti hak ve hukuku yeniden tesis etmek adına ölümüne bir yürüyüşü başlatan Hz. Peygamberin çiçeğidir, reyhanıdır, torunudur. Bugün Hüseyin demek Bosna’da Aliya İzzetbegoviç, Mısır’da Hasan El Benna, Türkiye’de de Mehmet Akif ve bu yolda yürüyen nice yiğit demektir. Hz. Hüseyin’in davasını bu yüzyılda sürdürenlere selam olsun” dedi.

Konuşmanın ardından katılımcılara aşure ikramı yapıldı. Aşure ikramının ardından program sona erdi.

Tüm Galeriyi Görüntülemek için Tıklayınız…