Ana Sayfa Kuruluşlar Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Hüseyin Özhazar Kudüs Çadırını Ziyaret Etti

Hüseyin Özhazar Kudüs Çadırını Ziyaret Etti

0
Hüseyin Özhazar Kudüs Çadırını Ziyaret Etti

Yazar Hüseyin Özhazar, Meşale Derneği tarafından Malatya’da kurulan Kudüs Dayanışma Çadırı’nı ziyaret ederek bir konuşma yaptı.

Bir dizi etkinlik için Malatya’da bulunan yazar Hüseyin Özhazar, Meşale Derneği’nin Kudüs’e destek vermek amacıyla Malatya’da kurduğu Kudüs Dayanışma Çadırı’nı da ziyaret etti.

Özhazar, çadırda bir konuşma yaparak şunları dile getirdi:

“İngilizlerin Kudüs’ü işgal ettikleri tarih 9 Aralık 1917’dir. Dikkatinizi çekerim, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan ettiği, elçilik kararını açıkladığı tarih ise 9 Aralık 2017 tarihidir. Bu neyin göstergesidir? Bu, onların dünden beri sürdürdükleri bir mücadeleyi unutmadıklarının, bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerinin, bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceklerinin ve tarih bilinciyle hareket ettiklerinin göstergesidir.

Dolayısıyla 9 Aralık 2017 tarihi sıradan bir tarih değildir. Kudüs’ü bizden düşürmelerinin 100. yıl dönümüdür. Bu olay Trump’ın hasbel kadar kendiliğinden yaptığı bir şey değildir. Trump’ın arkasında bir Yahudi lobisi var. Trump, Yahudilerin belirlediği tarihte bu açıklamayı yapmıştır.

Müslümanlar dün Kudüs’ten onları çıkartmıştı, bugün de çıkartabilir. Önemli olan birbirinden farklıymış gibi görünen unsurların Malazgirt’te bir araya gelip Bizans’a karşı durduğu gibi, Kudüs’te Hıttin’de bir araya geldiği gibi, 21. yüzyılın ilk çeyreğinde Müslüman Arapların, Müslüman Türklerin ve mazlumlardan yana olan onurlu tüm insanlığın bir araya gelmesi, bu zulüm düzenine, bir avuç evanjeliste, Siyoniste karşı durmasıdır.

Bunun için Türkiye’deki Müslümanların sorumluluk alması gerekiyor. Bu anlamda attığımız adımların Selahaddinler, Yavuz Sultan Selimler çıkaracağına yürekten inanıyoruz. İnşallah Kudüs 2017’den sonra bir darülselam olacaktır. Ama bu sürece sahip çıkılmalı, bir adım daha atılmalıdır. Bunu yaparken sadece sloganlarla, günü birlik duygusal yaklaşımlarla değil, sağlam bir bilinçle, kadınlarımızı, erkeklerimizi, gençlerimizi, orta yaşlılarımızı hatta ihtiyarlarımızı da bu işin içine sokarak sağlam bir bilinç oluşturmalıyız.

Bu anlamda Malatyalı kardeşlerimizin ortaya koydukları tavrı oldukça duyarlı buluyor, tebrik ediyorum. Bunun okullarımıza, çarşılarımıza, meydanlarımıza yayılması için çaba sarf etmelerini ve Müslümanlığın çıkışı için vesile olmasını temenni ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.