Ana Sayfa Kuruluşlar Hüseyin Özhazar Akdeniz Konferanslarına Başladı

Hüseyin Özhazar Akdeniz Konferanslarına Başladı

0
Hüseyin Özhazar Akdeniz Konferanslarına Başladı

Anadolu Platformu YK üyesi Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar, Akdeniz programı kapsamında birçok dernekte konferans verdi.

Anadolu Platformu YK üyesi Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar, Akdeniz programı çerçevesinde; Adana Ülfet Der’de, İslahiye İhsan Der’de ve İskenderun Körfez Der’de bir dizi konferans verdi.

Özhazar, Ülfet Derneği’nin düzenlediği “15 Temmuz ve Coğrafyamız” başlıklı programda Adanalılara seslendi.

25 Ekim Salı günü Ülfet Derneği Genel Merkezi Merve Algan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Ülfet Derneği YK üyeleri ve komisyon başkanları, Ak Parti Adana İl Başkanı Av. Fikret Yeni ve İl YK üyeleri, Adana’da faaliyetlerde bulunan STK Temsilcileri ve sendika yetkilileri ile dernek üye ve gönüllülerinden oluşan yaklaşık 300 kişi katıldı.

Program, Ülfet GEM’in (Geçici Eğitim Merkezi) 3 hafız öğrencisi tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra sunucu Ülfet Der Ortaöğretim Komisyonu üyesi Fatih Akar’ın meal okumasıyla devam etti.

Akabinde Anadolu Platformu tanıtım videosu ile birlikte 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananlara dair Ülfet Derneği üyelerine ait görsellerin bulunduğu sinevizyon izlendi.

Daha sonra Ülfet Derneği YK üyesi Dr. Ramazan Yıldız bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında 15 Temmuz günü yapılan ihanete dikkat çeken Yıldız, katılımcılara iştiraklerinden ötürü teşekkür etti.

Özgeçmişinin okunmasının ardından, 15 Temmuz günü yaşanan darbe teşebbüsünün tarihsel sürecinin içeriğine dair bir sunum yapması için Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar sahneye davet edildi.

15 Temmuz ruhu, kaynağını 1915’ten almıştır!

Konuşmasına Adanalıları selamlayarak başlayan Özhazar, “15 Temmuz’u hep birlikte yaşadık ve bu ihanete tanıklık ettik. Asıl yapmamız gereken bu teşebbüsün tarihsel sürecine ışık tutmaktır, bunu iyi anlayıp uygun stratejileri geliştirmektir” dedi.

“15 Temmuz’u, öncesi ve sonrası olarak ele almalıyız” diyen Hüseyin Özhazar konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“15 Temmuz’u gerçekten engelledik mi? Bunların cevabını bulabilmemiz için geriye gitmemiz gerekiyor. Meselelere içeriden ve yukarıdan bakabilme becerisini elde ettiğimiz zaman bu olayların cevabını buluruz. Durduğumuz noktadan olayları anlamaya çalıştığımızda, asla olayların iç yüzüne vakıf olamayız. 15 Temmuz ruhu, kaynağını 1915’ten almıştır. 15 Temmuz direnişiyle Çanakkale arasında bir bağ kurmalıyız, zira aynı fotoğraflarla karşı karşıyayız. Tarihteki bir diğer önemli zaferimiz de Kut’ul Amare’dir.”

Geçmişte yaşanmış darbelerin ve ihanetlerin 15 Temmuz pazıllarının birer parçası olduğunu ifade eden Özhazar, İngiliz aklının İslam’ı tarih sahnesinden silmek üzere kodlandığını söyledi. Azınlık unsurları hakkında da bilgi veren Özhazar, 60’lı yıllardan yakın tarihsel sürece kadar geniş bir yelpazede bilgilerini dinleyicilere aktardı.

Özhazar, “27 Mayıs darbesinde her ne kadar bir Başbakan ve iki Bakan idam edilmişse de en büyük darbeyi askeriye yemiştir” dedi. Türkiye’yi sürekli kontrol altında tutmak için dört unsur oluşturulduğunu belirten Özhazar, bu maddeleri şu şekilde sıraladı: Askeri bürokrasi, Yargı bürokrasisi, Sermaye yapısı ve Medya…

Özhazar, “İnsanlığa heyecan verecek ve söz söyleyecek tek sistem İslam’dır. İslam’ın yeryüzüne yayılması; barışın, adaletin ve merhametin yayılmasıdır. Bu da küresel emperyalizmin belinin kırılması demektir. Yapılan 100 yıllık hesabı hep birlikte yeni zihinler üreterek bozabiliriz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Özhazar’ın konuşmasının ardından Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar kendisine bir teşekkür plaketi takdim etti. Yazar, daha sonra kitaplarını imzalayarak katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.