Ana Sayfa Kuruluşlar Hüda Par heyetinden Ülfet Derneği’ne ziyaret

Hüda Par heyetinden Ülfet Derneği’ne ziyaret

0
Hüda Par heyetinden Ülfet Derneği’ne ziyaret

Hüda Par heyeti, eğitim alanında yapmış oldukları müfredat çalışması hakkında bilgilendirmelerde bulunmak üzere Ülfet Derneği’ni ziyaret etti.

Hüda Par heyeti, eğitim alanında yapmış oldukları müfredat çalışması hakkında bilgilendirmelerde bulunmak üzere Ülfet Derneği'ni ziyaret etti.

Adana’daki STK ziyaretleri kapsamında Ülfet Derneği'ni de ziyaret eden Hüda Par Adana İl Başkanı Veysel Yavuz, partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’ndaki tespit, değerlendirme ve önerilerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

 

Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ile bir araya gelen Hüda Par İl Başkanı Yavuz,  Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nun özetinin yer aldığı kitapçığı kendisine takdim etti.

 

Hüda Par’ın raporla ilgili çalışmasını detaylarıyla anlatan Yavuz, okul kitaplarında yer verilen bazı resim ve içeriklerin çocuklar açısından sakıncaları olduğunun altını çizdi. Müslümanların inanç ve örfüne uymayan dayatmalardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini ifade eden Yavuz, ayrıca ülke halkının kardeşliğini bozacak ırkçı söylemlerin de bu kitaplardan çıkartılmasını istediklerini söyledi.

 

Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nu faydalı bulduğunu ifade eden Ülfet Der YK Başkanı Kılıçparlar ise raporun yer aldığı kitapçığı inceleyeceğini ifade etti. Derneklerinin de üyesi olduğu Anadolu Platformunda eğitim konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirten Kılıçparlar, gelecek neslin manevi ve dünyevi yapısını şekillendirilecek en önemli unsurun eğitim olduğunu vurgulayarak,  Eğitim müfredatındaki olumsuzlukların da bir an önce kaldırılması gerektiğini dile getirdi.

 

Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette,Yasin Börü ve arkadaşlarının Ankara’da görülen davası da gündeme geldi. STK’ların bu davaya sahip çıkmasının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Yavuz, çok sayıda STK ve avukatın, 25 Kasım’a ertelenen duruşmaya katılmak için hazırlık yaptığını belirtti.  Yavuz, Adana’dan Ankara’daki duruşmaya gidecekler için otobüs tutmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

 

Bazı firmalarca Adana’da düzenlenmesi planlanan ve geçtiğimiz yıllarda bazı belediyelerce de desteklenen içki festivalinin de gündeme geldiği ziyarette, toplum ve gençliği ifsat edecek bir organizasyona göz yumulmaması gerektiği üzerinde duruldu. Böyle bir organizasyonun yasal olmadığı vurgulanırken, engellenmesi için gerekli girişimlerde bulunulacağı belirtildi.