Hizmetiçi Eğitim Programı Sona Erdi

0
105

Anadolu Öğrenci Birliğinin 13-18 Ağustos tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlediği Hizmetiçi Eğitim Programı yapılan değerlendirme toplantısının ardından sona erdi.

Anadolu Öğrenci Birliğinin (AÖB) 13-18 Ağustos tarihleri arasında Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinde düzenlediği Hizmetiçi Eğitim Programı AÖB Genel Sekreteri Emrah Atilla tarafından yapılan değerlendirme toplantısının ardından sona erdi.

Ülkemizin çeşitli üniversitelerinden 155 erkek ve 55 kız öğrencinin katıldığı Hizmetiçi Eğitim Programında bu yıl ülkemizdeki üniversitelerde çalışma yapacak öğrencilerin yeterliliklerini geliştirmek amacıyla düzenlendi. Yapılan derslerde Türkiye’nin din algısı, Türkiye’de sosyal değişim, insan yaklaşımında davranış teorileri ve usül dersleri verildi. Günlük altı saat dersin ardından günün sonunda ise öğrencilere bir de konferans verildi.

 Anadolu Öğrenci Birliğinin Genel Sekreteri Emrah Atilla Hizmetiçi Eğitim Programının bitmesi dolayısı ile düzenlenen değerlendirme toplantısında eğitim programının çok verimli geçtiğini belirterek; “Anadolu Öğrenci Birliği tarafından 10 bölgeye ayırdığımız ülkemizin çeşitli üniversitelerinden gelen arkadaşlar birer sorumluluk örneği göstererek 7 gün boyunca burada çeşitli dersler alıp okullarına döndükten sonra teşkilat çalışması yapacaklar. Üniversitelerin kayıt dönemleriyle çalışmalara başlayacak olan bu arkadaşlar adeta bir Musa, bir Harun gibi birbirlerine destek olarak yola koyulacaklar. İşte bu eğitim çalışmasıyla ülkemizdeki Anadolu Öğrenci Birliği üyesi gençlerle konup, sorunlarını dinleme imkânımız oldu. Onlarla bölgeleriyle alakalı görüş alışverişinde bulunduk. Program sonunda yaptığımız anketlere ve gözlemlediğimize göre eğitim programının çok verimli geçtiğine inanıyoruz. Programına katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gaziantep’te bizi ağırlayan Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesisleri yöneticilerine de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Değerlendirme toplantısının ardından öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirmek için sahnede bir araya gelirken birçok öğrencinin Mısır’daki direnişi selamlamak amacıyla Rabia selamı verdikleri dikkatlerden kaçmadı. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından öğrenciler memleketlerine dönmek üzere yola koyuldular.