Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Hizmet İçi Seminerleri Değerlendirme Toplantısı

Hizmet İçi Seminerleri Değerlendirme Toplantısı

0
Hizmet İçi Seminerleri Değerlendirme Toplantısı

Vakfımızın yeni bir soluk kazandırmak, Anadolu Platformu’nun ise 2012 yılını “Dâvet Yılı” ilan etmesi amacıyla gerçekleştirilen seminer kuşağının değerlendirme toplantısı

Vakfımızın yeni bir soluk kazandırmak, Anadolu Platformu’nun ise 2012 yılını “Dâvet Yılı” ilan etmesi amacıyla gerçekleştirilen seminer kuşağının değerlendirme toplantısı vakıf merkezimizde yapıldı.

Hatırlanacağı üzere ilk seminer, Bülbülzade Vakfı Başkanı ve Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir tarafından vakıf gönüllüleriyle “Sorumluluklarımız” üzerine gerçekleştirildi. İkinci seminer, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan KAYAN’ın katılımıyla “Gayret ve Dâvet” konusunda, üçüncü seminer ise Adana Ülfet Derneği Başkanı ve Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Üyesi Gazi KILIÇPARLAR’ın katılımıyla “Sorumluluk, Gönüllülük ve Âidiyet” konusunda yapılmıştı.

Seminer kuşağı kapsamında gerçekleştirilen söz konusu seminerleri değerlendirmek üzere vakıf merkezimizde vakıf yetkililerimiz değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Öğretmen Komisyonu Başkanı Mehmet Hıdır AKASLAN’ın oturum başkanlığında ve yönetiminde gerçekleşen toplantıda şu isimler söz alarak genelde vakıf çalışmaları, özelde ise hizmet içi eğitim kapsamında gerçekleşen seminerler dizisi hakkında görüşlerini belirttiler: Mehmet Alpcan (Anadolu Platformu), İbrahim Özmantar (İHL Komisyonu), Gülhan Dinç (Kadınlar Komisyonu), Haşim Bulut (Esnaf Komisyonu), Durhanım Armağan (EKE), Hanife Demir (Yardım Komisyonu), Remzi Yılmaz (Yetim Ailelerle Dayanışma Komisyonu), Ahmet Taşkesen (Mütevelli Heyeti Üyesi), Şeyma Akdoğan (Kadınlar Komisyonu), Mesut Aydağ (Aile Eğitimi Komisyonu), Talip Çelik (Esnaf Komisyonu), Havva Çalı (EKE), Nuray İnce (Gazikent Bilimder), Ömer Yıldız (Öğretmen Komisyonu), Mehmet Ali Eminoğlu (Anadolu Öğrenci Birliği), Ayşe Okudan (Kadınlar Komisyonu), Rabiya Aldemir (Kadınlar Komisyonu), Sevilay Şakı (Eğitim Hizmet Kompleksi İnşaatı), Yunus Hamallar (Esnaf Komisyonu), Şükrü Okudan (Mali Komisyon), Hüseyin Kavuncu (Eğitim Komisyonu), Cavit Karakaş (Proje Komisyonu), Kahraman Dinç (EKEP), Meryem Yılmaz (Kadın Komisyonu), Mahmut Kaçmazer (Esnaf Komisyonu), Feyzullah Özel (GÜNTED), Mustafa Şakı (Esnaf Komisyonu) ve Adem Er (Ortaöğrenim Komisyonu).

Son olarak Bülbülzade Vakfı Başkanı ve Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir söz aldı. Aldemir yaptığı konuşmada şu önemli noktalara değindi:

“Gönüllü, ağır bir işte kişinin kendi rızası ile çalışmasıdır. Biz burada toplantı yaparken, yaptığımız hizmetleri Mekke’de konuşan, arayıp bizim için dua ettiğini söyleyen arkadaşlar var. Bizim hidayetimize vesile olanlar olduğu gibi biz de başkalarını hidayetine vesile olmalıyız.

Emanet bilinci ile dünyaya ve yaptıklarımıza bakmalıyız. Bu tarz toplantılar daha sistematik olmamız yolunda attığımız adımlardır. Yaptıklarımız bizi şımarmamalıdır. Çalışmalarımız daha çok tevazu, ağır başlılık, hassasiyet gerekiyor. Birbirimizi güçlendirmeliyiz, karşımızdakini kırmamalıyız.

Her birimiz diğerimizin merhametine muhtacız. Sorumluluğumuz ilimizle sınırlı değil; ilçelerimiz, komşu illerimiz, Suriye, Filistin, Irak, bütün bir insanlık…”

Seminer değerlendirme programı Turgay ALDEMİR’in konuşmasının ardından son buldu.