Hizmet İçi Eğitim’de Yirminci Durak Erzincan

0
168

Hizmet İçi Eğitim programı kapsamında yürüttüğümüz faaliyetlerin yirmincisini Erzincan’da gerçekleştirdik.

Anadolu Platformu yetkililerinin katılımıyla Erzincan’da Erzincan Hayra Hizmet ve Dayanışma Vakfı (ERDAV) üyelerinin katıldığı hizmet içi eğitim programı gerçekleştirildi. Programa Erzurum (Çağrı-Der) ve Kelkit (Anka-Der)’den de dernek yönetimi üyeleri katıldı. 

ERDAV Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aykal’ın selamlama konuşmasından sonra, ilk sunumu Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir yaptı. Son iki ay içerisinde 25 ili gezerek Platform üyesi dernek ve vakıflarda hizmet içi eğitimi programı gerçekleştirdiklerini ve gittikleri illerde 130 civarında kardeş STK ve kanaat önderini de ziyaret ettiklerini belirten Aldemir, bu ziyaretlerin ve programların gayretlilik ve daha iyi işler gerçekleştirme noktasında iyi bir sinerji gerçekleştirdiğini ifade etti.

Erzincan’da halkın takdir ettiği çok güzel çalışmalar yapan ERDAV yönetimindeki kardeşlerimizle çok eski yıllara dayalı bir gönül birlikteliğinin olduğunu, bunu bir hukuk çerçevesinde daha iyi noktalara taşımak gerektiğini, düşünce ve çabalarımızın artık yereli ve ülke sınırlarını aşacak bir ufka sahip olması gerektiğini vurguladı.

Platformun tanıtım filmi izlendikten sonra sözü Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan aldı. “Davet ve Gayret” konulu sunumunda Kayan, bu konuşmada davetin ne şekilde yapılması gerektiğini değil, davetçileri davete nasıl ikna edebileceğini konu edineceğini belirtti. Davetin bir hobi, bir gençlik hevesi, sezonluk bir iş değil, namaz gibi, oruç gibi kulluğun temel bir gereği olduğunu vurguladı. Bizim başkasının değil, kendi kurtuluşumuz için davet yapmamız gerektiğini ifade etti. Bir saatlik sunumu sonrasında Kayan ve Aldemir sorulan soruları cevapladılar.

Hizmet içi eğitim programı sonrasında Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşmeler devam etti.

Ertesi gün sabah Kelkit’te Anka-Der üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirildi. Kelkit’in küçük bir ilçe olmasına rağmen dinamik bir potansiyeli barındırdığı ifade edildi. Kelkit’te yapılan çalışmalar ve Anadolu Platformu’nun faaliyetleri hakkında karşılıklı bilgilendirmeler yapıldı. Ramazan Kayan, Kelkit’teki tecrübeli arkadaşların genç ve dinamik potansiyeli daha fazla desteklemesi halinde çok daha güzel çalışmaların gerçekleştirilebileceğini belirtti. Kelkit’in var olandan çok daha iyi çalışmalar gerçekleştirebileceğini geçmişinde ortaya koyduğunu, bugün de Kelkit’teki arkadaşlarımızdan beklentinin daha yüksek olduğu ifade edildi. Yenilen öğle yemeğinden sonra Gümüşhane’ye geçildi.

Gümüşhane’de heyetimize ev sahipliği yapan Yrd. Doç Dr. Ahmet Öz, Gümüşhane’deki arkadaşlarımızla buluşma imkanı sağladı. Bir saat süren görüşmeler sonunda Rize’ye doğru yola çıkan Anadolu Platformu Heyeti burada da bir program gerçekleştirecek.