Hizmet İçi Eğitimde Sekizinci Durak Elazığ

0
169

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan KAYAN ile Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR Hizmet İçi Eğitimini Vermek Üzere Abı-ı Hayat Vakfı’ndaydılar.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu tarafından yürütülen hizmet içi eğitim programı 31.01.2012 tarihinde Abı Hayat Vakfı’nda gerçekleştirildi. Vakıf yönetimi, komisyon üyeleri ve gönüllülerinin katıldığı hizmet içi programda, ilk konuşmayı Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR yaptı. Yaklaşık bir saat süren sunumunda ALDEMİR şunları ifade etti:

“Geçmişimizi bugünün dinamiği haline getirdiğimizde ileriye doğru sıçrama yapabiliriz. Geçmişte çok güzel şeyler yaptık. Ancak bununla yetinemeyiz.

Neyi ve kimi bekliyoruz? Dışımızda bir kurtarıcı mı arıyoruz? Oysa kurtarıcı bizleriz. Bunun için bir aradayız. Yaşadığımız çağa şahitlik yapmalıyız. Bizler topluma karşı İslami sorumluluklarımızı önce kendi kurtuluşumuz için üstlenmeliyiz. Bugün dün sahip olmadığımız imkânlara sahipken hiçbir sorumluluğumuzu erteleyemeyiz. Allah “Ey iman edenler, iman ediniz diye ashab-ı kirama sesleniyordu. Bizler de yeniden iman etmeli, kendimizi çek etmeliyiz.

İleriye doğru bakan, devrimci bir ruha teslim olmuş, sürekli değişim ve dönüşümü önüne koymuş, gözü sürekli ufukta olan insanlar kendilerini geçmişle avutamazlar. Geçmişi adadık, önemli olan şu an ne yaptığımız ve yarın için ne planladığımızdır.

Bu kadar şeye şahitlik ettikten sonra bizim ortalama insan olma şansımız yoktur. İkbal “Mücadelesi verilmemiş bir hayatın yaşanmamış olduğunu” belirtir. İleriye doğru adımlar atmalıyız.”

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu tanıtım sinevizyonunun izlenmesinden sonra Platformun Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan KAYAN, yaptığı konuşmada şu konulara temas etti.

“Ömrünü davete adamış insanlara daveti nasıl anlatabilirim. Şu bir gerçek ki geçmişte davet uğrunda ne gibi fedakârlıklar gösterdiğini bildiğimiz bu kadro bugün yaptıklarının çok daha iyisini ve fazlasını yapabilme yeterliliğine sahiptir. Bu açıdan yapmaya çalıştığımız şey “davetçileri yeniden davete ikna etmektir”.

Yeniden davet heyecanını, iştiyakını yakalamanın, yeniden silkinip doğrulmanın, yeniden Ninova’ya daha güçlü bir şekilde dönmenin şifresini 6-A formülü ile vereceğim.

Aşkınlık, 2- Arınmışlık, 3- Adanmışlık, 4- Aidiyet, 5-Aksiyon, 6-Aşk

Sözün sonunda, Allah Resulü’nün ilk gün söylediği sözü hatırlatmak istiyorum.“Ey Hatice kalk artık, istirahat vakti geçti!”. Bizim de ibn’ül vakt olmamız ve anın vacibini anında yerine getirmemiz lazım. Yoksa hesabını veremeyeceğimiz bir hayat ile bizi yakalar.”

Konuşmaların akabinde sonra soru cevap faslı ile program sona erdirildi.