Hizmet İçi Eğitim'de 24. Durak Manisa

0
171

Hizmet İçi Eğitim programı kapsamında yürüttüğümüz faaliyetlerin yirmi dördüncüsünü Manisa’da gerçekleştirdik.

Anadolu Platformu Hizmet İçi Eğitim Seminerlerinde 24. Durak olarak Manisa’daydı.

Anadolu Platformu hizmet içi eğitim seminerleri nedeniyle ziyaretlerimizde yeni durağımız Denizli ili oldu. Denizli İlim Yayma Cemiyeti yurdu ziyaret edildi. Yurt Müdürü Recep Küçük yurt faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Anadolu Platformu hakkında Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir ve YİK Başkanı Ramazan Kayan bilgi verdiler. Ziyarette Denizli İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Türkcan, Gökkuşağı Derneği’nden Salih Yıldırım, hukukçu Mehmet Ali Öner, esnaftan Ahmet Kaya, Celal Keleş ve birçok Denizli gönüllüsü arkadaşımız bulundu. Daha sonra Hizmet içi eğitim seminerlerinin yirmi dördüncüsünü gerçekleştirmek üzere Manisa ilimize geçildi.

Manisa Şelale düğün salonunda Ahmet Günhan ve Platform gönüllüsü arkadaşlar ile bir araya gelinerek akşam yemeği yendi. Yemeğin ardından Platformun tanıtım filmi izlendi. Ahmet Günhan Manisa’da davet gönüllüsü olarak yaptıkları çalışmalar hakkında kısa bilgi vererek toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir hizmet içi seminerleri vesilesi ile yaklaşık 30 il’e gittiklerini ve 150 ye yakın sivil toplum örgütü ziyaret ettiklerini belirtti. Bu ziyaretlerin amacını ve önemini sözü ve derdi olanlarla bir araya gelmek ve adaletin yeryüzünde tesisi için çabalamamız gerektiğinin bilincini oluşturmaktır. dedi. Aldemir “Allah bizim elimizle yeryüzünde adaletin tesisini istemektedir. Bunun için sahih bilgi, sağlıklı iletişim ve salih amele ihtiyacımız var.  Bu süreçte Anadolu Platformu bir sonuç değil, dinamik bir birlikteliktir. Bu birlikteliğe seyreden değil, sürece ve olaylara müdahil olanlar olmalıyız.

Ramazan Kayan ise; davet sorumluluğumuzu ertelemeci anlayıştan kurtararak yeniden kuşanmalıyız. Davet ve gayret ile ilgili tespitlerini aktaran Kayan: “yeniden Ninova’larımıza dönmeliyiz” dedi. Davetin bir kulluk, bir bilinç, bir hayat biçimi olması gerektiğini vurgulayan Kayan, aktif ve etkili bir davet için üzerinde durulması gereken 6 noktaya dikkat çekti. Davetçilerin Aşkınlığı, Arınmışlığı, Adanmışlığı, Aidiyeti, Aksiyonu ve yeniden bir heyecanla Aşk’ı kuşanması gerektiğini vurguladı.

Program karşılıklı soru cevap ve görüş alışverişi ile sona erdi.