Ana Sayfa Kuruluşlar İlim Hikmet Vakfı Hikmet Çocuk Kulübü’nden Yılsonu Programı

Hikmet Çocuk Kulübü’nden Yılsonu Programı

0
Hikmet Çocuk Kulübü’nden Yılsonu Programı

Hikmet Çocuk Kulübü Evde Karakter Eğitimi öğrencileri düzenlenen piknikle bir araya geldiler.

15 Mayıs sabahında Gesi Piknik alanına servislerle taşınan Hikmet Çocuk Kulübü öğrencileri bahar havasının tadını çıkardılar. Bu yıl altıncısı yapılan Hikmet Çocuk Kulübü pikniğine öğrencilerin yanı sıra grup sorumlusu anneler ile eğiticiler de katıldı. Piknik esnasında öğrencilerin yıl sonu etkinlik programı için hazırladıkları aktivitelerin provası da yapıldı.

 

Hikmet Çocuk Kulübü kapsamında yıl içinde yapmış oldukları, sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerdeki yorgunluklarını piknikte bir araya gelerek gidermeye çalışan öğrencilere, kahvaltıda süt ve simit, öğle yemeği olarak da dürüm ve ayran ikram edildi.

 

İlim Hikmet Vakfı Hikmet Çocuk Kulübü Evde Karakter Eğitimi, yılsonu etkinlik programını Gültepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. 2013- 2014 Eğitim döneminde ‘Ev Okulu veya Evde Karakter Eğitimi’ olarak adlandırılan 8-12 yaş grubu öğrencilerin düzenlemiş oldukları yılsonu programı büyük ilgi gördü.

 

Okul sezonu boyunca yaklaşık onar kişilik gruplar halinde, evlerinde, haftada 3 saat dini eğitim verilen Hikmet Çocuk Kulübü üyelerinin, hazırlamış oldukları birbirinden güzel, şiir, ilahi ve skeçlerden oluşan programı kalabalık bir davetli topluluğu izledi.

 

Programın açılış konuşmasını yapan İlim Hikmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğu, çocuk eğitimine dikkat çekerek, anne ve babaların göz bebekleri olan çocukların eğitiminin ve onların karakterli, güzel ahlaklı bireyler olarak geleceğe hazırlanmasının her şeyden önemli olduğunu vurguladı.

 

Ev Okulu ve Evde Karakter Eğitimi Koordinatörü Tansel Köseoğlu da yaptığı konuşmada sekiz yıldır devam eden bu eğitim süreci ve Hikmet Çocuk Kulübü faaliyetlerinden bahsederek, bu çalışmaya katkı sağlayanlara teşekkür etti.

 

Programın sonunda Çocuk Kulübü faaliyetlerinde görev alan eğitimcilere plaketleri törenle takdim edildi. Aynı şekilde grup sorumlusu annelere de teşekkür belgesi verildi.