Ana Sayfa Kuruluşlar İlim Hikmet Vakfı Hikmet Çocuk Kulübü’nden Muhteşem Yıl Sonu Programı

Hikmet Çocuk Kulübü’nden Muhteşem Yıl Sonu Programı

0
Hikmet Çocuk Kulübü’nden Muhteşem Yıl Sonu Programı

İlim Hikmet Vakfı Hikmet Çocuk Kulübü öğrencileri 7. Geleneksel Ev Okulu pikniğinde gönüllerince eğlendiler.

 

Kayseri Gesi Piknik ve mesire alanında bir araya gelen İlim Hikmet Vakfı Hikmet Çocuk Kulübü üyeleri bir araya geldiler.

Okul sezonu boyunca yaklaşık 8 kişilik gruplar halinde her hafta sonu cumartesi günleri, İlim Hikmet Vakfı tarafından koordine edilen eğiticilerle 33 hafta boyunca devam eden Evde Karakter eğitimi / Ev Okulu öğrencileri, grup sorumlusu anneleri ve eğiticileriyle Gesi Piknik alanında sportif aktiviteler ve bilgi yarışması yaptılar.

17 Mayıs sabahında Gesi Piknik alanına, mahallelerinden servislerle taşınan Hikmet Çocuk Kulübü öğrencileri pırıl pırıl bir bahar havasının tadını çıkardılar.

Bu yıl yedincisi yapılan Hikmet Çocuk Kulübü pikniğine öğrencilerin yanı sıra grup sorumlusu anneler ile eğiticiler de katıldı.

Piknik esnasında öğrencilerin yıl sonu etkinlik programı için hazırladıkları aktivitelerin provası da yapıldı.

Aynı zamanda Gesi Piknik alanında bulunan zıpzıp aktivitesinden de kulüp üyeleri toplu olarak yararlandılar.

Hikmet Çocuk Kulübü kapsamında yıl içinde yapmış oldukları, sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerdeki yorgunluklarını piknikte bir araya gelerek gidermeye çalışan öğrencilere, kahvaltıda süt ve simit, öğle yemeği olarak da dürüm ve ayran ikram edildi.

YIL SONU PROGRAMI GÖZ DOLDURDU

İlim Hikmet Vakfı Hikmet Çocuk Kulübü, yılsonu etkinlik programını Melikgazi Belediyesi Tiyatro salonunda yaptı. Yaklaşık 600 kişinin katıldığı program üç saat sürdü.

2013- 2014 Eğitim döneminde ‘Ev Okulu veya Evde Karakter Eğitimi’ olarak verilen 6-10 yaş grubu öğrencilerin düzenlemiş oldukları yılsonu programına ilgi hayli fazlaydı.

Okul sezonu boyunca yaklaşık onar kişilik gruplar halinde, evlerinde ve vakıf binasında, haftada 3 saat dini eğitim verilen Hikmet Çocuk Kulübü üyelerinin, hazırlamış oldukları birbirinden güzel, şiir, ilahi ve skeçlerden oluşan programı kalabalık bir davetli topluluğu izledi.

Programın açılış konuşmasını yapan İlim Hikmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Osman Gerçek, çocuk eğitimine dikkat çekerek, çocukların eğitimine katkı verildiğinde ancak tamamlanabileceğini ifade etti. Osman Gerçek, geleneksel eğitim yönteminde öğrencinin hevesi dışında, hocasının nefesi, babasının kesesi ve de annesinin ketesi olarak ifade edilen unsurların bir araya geldiğinde, yüksek ahlaklı, ideal insan karakterine ulaşılabileceğini ve ancak o zaman eğitim sürecinden tam bir verim alınabileceğini sözlerine ekledi.

Zaman zaman duygulu anların yaşandığı programda gönüllerince eğlenen ve hazırlamış oldukları etkinliklerin heyecanını aileleriyle beraber yaşayan Hikmet Çocuk Kulübü mensuplarına, pasta ve içecek ikramında bulunuldu.

FİL SURESİ RESİM YARIŞMASI

Ayrıca Fil Suresi konulu resim yarışmasında yaş gruplarına göre birinci olan resimler sergilenerek, birinciler plaketle ödüllendirildi.

EĞİTİMCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Programın sonunda ise, Çocuk Kulübü faaliyetlerinde görev alan eğitimcilere plaketleri törenle takdim edildi. Aynı şekilde grup sorumlusu annelere de teşekkür belgesi verildi.