Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği “Hikâyemiz Anadolu” Türkiye Buluşması Sona Erdi

“Hikâyemiz Anadolu” Türkiye Buluşması Sona Erdi

0
“Hikâyemiz Anadolu” Türkiye Buluşması Sona Erdi

Anadolu Öğrenci Birliği tarafından Gaziantep’te düzenlenen “Hikâyemiz Anadolu” başlıklı Türkiye buluşması sona erdi.

26-28 Ağustos tarihlerinde Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapılan buluşmanın ikinci gününde atölye çalışmalarıyla devam edildi. İkinci gün atölye çalışmalarında “Anadolu Platformu Fikriyatı ve Yapılanma Modeli” ele alındı.

Atölye çalışmalarının ardından iyi örnek sunumlarına geçildi. Bu bölümde 6 öğrenci sahneye gelerek iyi örnek olarak seçilen projelerini haziruna anlattı. İyi Örnek Sunumlarının ilki “Gönülçelen” Projesi ile Hanne Betül Ateş tarafından gerçekleştirildi. Hanne Betül Ateş sunumunda; Gönülçelen Sevgi Projesi ile İstanbul’da Üniversite öğrencilerinin yetim çocuklar ile eğitim ve oyun odaklı bir müfredat üzerinden ailelerine ve yetimlere nasıl hamilik ettiklerini anlattı. Ardından Abdullah Gündüz “İsar Öğrenci Topluluğu”nun İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri için konferanslar, eğitimler, kermesler düzenleyen faaliyetlerinden bahsetti. Üçüncü sunumda Zeynep Aksu, Çaresizsiniz Projesi’nin Gaziantep’te Üniversite öğrencilerinin yetim çocuklarla sanat, değerler eğitimi, yüzme etkinlikleri yaptıkları bir proje olduğundan bahsetti. Ardından Ali Yalçın Gaziantep Üniversitesinde öğrenciler tarafından Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak üç dilde çıkarılan Hemhal Dergisinin serüvenini anlattı. Beşinci sunumda Hacer Akkuş Konya’daki Üniversite öğrencilerinin yetim çocuklara maddi-manevi destekte bulunduğu yetim projesini anlattı. Altıncı ve son sunumda Hakan Yakut Kardeşliğe Bir El Uzat projesi ile İstanbul’daki üniversite öğrencilerinin Van’daki ortaokul öğrencilerine nasıl destek olduklarını anlattı.

Sunumların ardından Anadolu Öğrenci Birliğinin faaliyetlerinin tanıtıldığı sinevizyon gösterisi yapıldı. Daha sonra Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz’ün hasbihal programı gerçekleştirildi.

Sunumun ardından “Hikâyemiz Anadolu” başlıklı Türkiye buluşması toplu hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.