Ana Sayfa Kuruluşlar Herkes İçin Adalet, Adalet İçin Hz. Ömer

Herkes İçin Adalet, Adalet İçin Hz. Ömer

0
Herkes İçin Adalet, Adalet İçin Hz. Ömer

“Herkes İçin Adalet, Adalet İçin Hz. Ömer” projesinin son aşaması “Adaleti ve Yenilikleriyle Hz. Ömer” kitabının yazarı Hüseyin Özhazar’ın konferansı ile tamamlandı.

Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfı ve Onikişubat Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Herkes İçin Adalet, Adalet İçin Hz. Ömer” projesinin son aşaması “Adaleti ve Yenilikleriyle Hz. Ömer” kitabının yazarı Hüseyin Özhazar’ın Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde verdiği konferansı ile tamamlandı. 

 

 

Proje kapsamında lise ve üniversite öğrencilerine yaklaşık 2000 adet kitap dağıtılmış ve 22 Mart günükitapla ilgili sınav yapılmıştı. Sınavda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin de takdim edildiği konferansta Araştırmacı Yazar Hüseyin Özhazar, İslam tarihindeki dönüm noktalarını anlattı. Özhazar, özellikle Moğol istilalarının İslam coğrafyasında hem maddi hem de manevi büyük yıkımlara neden olduğunu vurguladı. Hz. Ömer’in yönetim anlayışına değinen Özhazar, “Hz Ömer’in attığı hiçbir adımda günü kurtarma düşüncesinin olmadığını ifade etti. Sürekli ileriyi düşünerek sonraki süreçte neler olabileceğini tahmin ederek kararlar almıştır. Hz. Ömer, aldığı kararların hemen hepsinde istişareye büyük önem vermiştir” dedi.