Hemhal Dergisi 3 Dilde Yayın Hayatına Başladı

0
528

Gaziantep Üniversitesinde faaliyetlerde bulunan Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından çıkarılan Hemhal Dergisi, Türkçe, İngilizce, Arapça olarak 3 dilde yayın hayatına başladı.

Her sayısında bir şahsiyet, bir kitap ve bir filmin işlendiği dergide Gaziantep Üniversitesinde eğitim gören 108 ülkeden 4 bin uluslararası öğrencinin duygu ve düşünce dünyalarını paylaşabilecekleri bir ortam sağlanıyor.

Mart- Nisan sayısıyla yayın hayatına başlayan dergi şimdiden birçok kişinin ilgi odağı haline geldi. 13 Nisan Cuma günü Hemhal Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Keklikçi ve Editör Aisha Manla Gaziantep Üniversitesi Kampüsünde bulunan Pusula Kitabevine konuk olan Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik’e dergiyi takdim ettiler. Prof. Dr. Mehmet Görmez, derginin birçok farklı dili ve kültürü bir arada barındırmasından dolayı memnuniyetini dile getirerek hayır dualarda bulundu.

İki aylık periyotla çıkacak olan derginin ilk sayısında “Birlikte Yaşam” konusu ele alındı. Mayıs-Haziran sayısının konusu ise “Özgürlük ve Değişim” olarak belirlendi. Dergiye yazı göndermek isteyen öğrenciler hemhaldergisi@gmail.com adresinden yazılarını gönderebilirler.

Derginin Sosyal Medya Hesapları;

-https://www.facebook.com/Hemhal-Dergisi

-Twitter/ @hemhal_dergisi

-İnstgram/ @hemhaldergisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz