Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Hayra Çağıran ve İyiliği Emreden

Hayra Çağıran ve İyiliği Emreden

0
Hayra Çağıran ve İyiliği Emreden

Anadolu Öğrenci Birliği üniversitelerde pusulasını kaybetmiş gençliğe hak ve hakikat noktasında ışık olabilmek için var gücüyle çalışıyor

Anadolu Öğrenci Birliği ve Bayburt Hicretder’in ortaklaşa düzenlediği piknik 20 Mayıs’ta gerçekleştirildi. Bayburt’ta gerçekleştirilen bölgesel piknik yaklaşık 150 kişinin katılımıyla saat 10.00’da başladı. Piknik Malatya, Erzincan, Kelkit, Gümüşhane ve Erzurum’dan öğrenci ve dernek yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. Program yapılan kahvaltıdan sonra Bayburt Hicretder üyelerinden Serdar Kayalı’nın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Anadolu Öğrenci Birliği Bölge Sorumlusu Serkan Karaaslan bu tür etkinliklerin bölgedeki insanların kaynaşmalarında önemli rol oynadığını dile getirdikten sonra sözü Bayburt Hicretder Başkanı Mehmet Hatipoğluna bıraktı.

Mehmet Hatipoğlu böyle bir programa ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek bu tür organizasyonların hayra vesile olmasını temenni ettiklerini dile getirdi.

Programda Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Tamer Çalhan da bir konuşma yaptı. Çalhan Anadolu Platformu’nun misyon ve vizyonu hakkında bilgiler verdi. Çalhan “Anadolu Öğrenci Birliği üniversitelerde pusulasını kaybetmiş gençliğe hak ve hakikat noktasında ışık olabilmek için var gücüyle çalışıyor.” dedikten sonra sözü programın sunumunu yapan Anadolu Öğrenci Birliği Bölge Sorumlusu Serkan Karaaslan’a bıraktı. Karaaslan sözü diğer illerden katılan öğrenci ve dernek yöneticilerine bırakarak kendi illerindeki öğrenci çalışmaları ve dernek çalışmaları hakkında bilgi vermelerini sağladı. Yaklaşık 2 saat süren dernek yöneticisi ve öğrencilerin konuşması sonucunda böyle bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için Anadolu Öğrenci Birliği’ni ve Bayburt Hicretder’i kutladıklarını söylediler.

Öğle yemeğinden sonra öğrenciler kendi aralarında spor aktiviteleri yaparak stres attılar.

Uzun zaman görüşemeyen eski dostlar bu organizasyonla bir araya gelerek özlem giderdiler. Misafirler “Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır.” ayetini ölçüt alarak Anadolu Öğrenci Birliği’nin çalışmaları karşısında son derece mutlu olduklarını dile getirdiler.