Hayırlara Vesile Aracı 'Kermes'

0
173

Alanya’da faaliyet gösteren Sebilay Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin her yıl düzenlediği kermes faaliyeti bu yılda gerçekleştirildi.

 Alanya Yeni Nüfus Müdürlüğü yanında Abdurrahman Alatinoğlu İlköğretim Okulu karşısında 2-7 Nisan tarihleri arasında Sebilay Derneği Bayan Komisyonu’nun düzenlediği kermese halkımız yoğun ilgi gösterdi. Hayır kermesine katılanlar yardımlaşma bilinci kazandılar. Yardımlaşma ve sadaka ibadetinin uygulama alanı bulduğu kermese katkı sağlayan tüm hayırseverlerin yardımlarını Allah (c.c) kabul etsin. Yapılan yardımların ve katkıların Rabbimizin dergâhında kurtuluşlarına vesile olması dileğiyle katılan dostlarımıza ve duyarlı hayırseverlere teşekkürlerimizi arz ederiz.

Hayırsever iş adamları kermesimizi ziyaret ederek katkı sağladılar. Allah hayır yolunda yapacakları yardımlarını kabul, güzel amellerini daim kılsın. Gençlik komisyonumuzun faaliyetlerine katılan çocuklarımız hizmet bilinci içinde hareket ederek dayanışma örneği verdiler Allah fedakârlıklarını makbul ve daim kılsın. Akademik destek komisyonu tarafından okul öncesi eğitim verilen çocuklarımız kermese katılarak bilinç kazandılar Allah İslam yolunda mücadele bilinçlerini daim kılsın.

Evde karakter eğitimine katılan bir gurup öğrencimiz kermese katılarak yardımlaşma ruhunu tatbik ettiler. Reyonlarda yardımlaşma arzusu ile çocuklarımız büyük emek sağladı Allah İslami heyecanlarını muhafaza etsin. Bayan komisyonu gerek geri hizmette gerekse serviste büyük bir gayretle ibadet şuuru içinde katkı sağladı kendilerinden Rabbimiz razı olsun.

Birçok arkadaşımız ailelerin rahat çalışması için çocuklarıyla ilgilenerek ibadet şuuru ile katkı sağladı. Hepsinden Allah razı olsun, Allah makamlarını cennet eylesin.