Ana Sayfa Kuruluşlar Hayırda Yarışmaya Davet

Hayırda Yarışmaya Davet

0
Hayırda Yarışmaya Davet

Sebilay Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yardıma muhtaç aileler ve öğrenciler için düzenlemiş olduğu kermes devam ediyor.

 “Din kardeşini güler yüzle karşılamak gibi tabiî bir iyiliği bile sakın küçük görme!” (Müslim, Birr, 144; Ebû Dâvûd, Libâs, 24; Tirmizî, Et’ime, 30)

“Dünya, mü’minlerin pazarı; gece ile gündüz, sermâyeleri; güzel ameller, ticâret malları; cennet, kazançları; cehennem de zararlarıdır.” Hazret-i Ebû Bekir  (R.a)

Âhiret gününe kat’î bir îmanla inanan bir müslüman, amel defterini hayırlarla doldurabilmek için hayat sermâyesini en verimli bir şekilde kullanmalı ve dâimâ amel-i sâlih işleme gayreti içinde bulunmalıdır. Karşısına çıkan her türlü hayır imkânını Cenâb-ı Hakk’ın bir lütfu olarak değerlendirmeli, bulunmaz bir fırsat bilmelidir. İnsanların bâzı hayırlara iltifat etmediğine bakarak aldanmamalı, imkân bulabildiği her hayra koşmalıdır.

Yardıma muhtaç öğrenciler ve aileler için düzenlediğimiz kermesimiz devam ediyor. Kermesimizin 2. gününde de yoğun bir ilgi ile tevvecüh gösterildi. Birçok Alanyalı hayırsever kermeste bulunan özenle hazırlanmış yiyeceklerden alarak hayırda bulundu. Çeşitli gıda ve ihtiyaç maddeleri de satışa sunuldu. Bazı hayırseverler evlerinden hazırladıkları yiyeceklerin satılarak hayra dönüşmesi bazıları da dükkanlarından sattıkları ihtiyaç maddelerini getirerek hayır için satılmasını istediler. Kermesimiz Cumartesi akşama kadar devam edecektir.