Hayır Çarşımız Hayırlara Vesile Oldu

0
Hayır Çarşımız Hayırlara Vesile Oldu

Vakfımızın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Hayır Çarşısı ve Bahar Şenlikleri bu yıl 15-16-17-18 Mayıs tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi Festival Alanında yapıldı.

 

Bülbülzade Vakfının ihtiyaç sahiplerinin yararına düzenlediği Hayır Çarşısı ve Bahar Şenlikleri 15-16-17-18 Mayıs tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi Festival Alanında yapıldı. Hazırlıklarına yaklaşık bir yıl önce başlanan Hayır Çarşısızda yöresel ev yemekleri, kitap, halı, ayakkabı, pasta, tatlı, döner, kavurma, zücaciye, kıyafet, meşrubat ve tanıtım stantları yer aldı. Çarşımızda Ortaöğretim Komisyonumuz ve İstikrar Spor Kulübü Derneğimiz düzenledikleri yaz okulları için stant açarak öğrenci kayıtları aldı. Çarşımızda ayrıca; Anadolu Öğrenci Birliği, İyilikder, Yetim Komisyonumuz ve Aygün Erkek Öğrenci Yurdu da tanıtım standı açarak çalışmalarını sergilediler.

Hayır Çarşımızın açılışı 17 Mayıs Cuma günü Cuma namazından sonra yapıldı. Açılışa; Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel, Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hayır Çarşımızın bahar şenlikleri kısmı Soma’da meydana gelen maden faciası nedeniyle hayatını kaybeden madencilerin acısını paylaşmak adına bu yıl iptal edildi. Hayır Çarşımızdan elde edilen gelirler dul ve yetim ailelere öncelik verilmek üzere ihtiyaç sahibi öğrenciler ve ailelere yardım için kullanılacak.

Hayır Çarşısı ve Bahar Şenliklerimize dört gün boyunca yoğun ilgi gösteren tüm Gazianteplilere ve stantlarda görev alarak en üst düzeyde fedakarlık örneği gösteren gönüllülerimize gayretlerinden dolayı teşekkür eder, iyilik yolunda gayretlerinin devamını dileriz…