Haydi Birleştir Bakalım

0
136

Anadolu Öğrenci Birliği İstanbul Ortaöğretim Komisyonu 2 gün süren bir puzzle yarışması düzenledi. Tatlı bir rekabet vardı.

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu’nun kız öğrenciler arasında düzenlemiş olduğu “Puzzle Yarışması” Anadolu Öğrenci Birliği Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmaya Ortaöğretim Komisyonu’na bağlı 7 bölgeden ortaöğretim öğrencileri katıldı.

Kur’an tilaveti ile başlanılan program, Ortaöğretim Kız Sorumlusu Merve Yaşar’ın konuşması ile devam etti. Yaşar konuşmasında, toplumdaki ahlaki farklılığımıza değinerek ortaöğretim çalışmasının öneminden ve gelecek nesli oluşturacak olan öğrencilerimizin bizler için ne kadar değerli olduğundan bahsetti.

Konuşmanın ardından öğrencilerin heyecanla beklediği Puzzle Yarışması müzik eşliğinde başladı. 500 parçadan oluşan puzzle’lar öğrencilere zaman zaman zor anlar yaşatsa da, tatlı bir rekabet içinde iki saatte sona erdi.

Birinci, ikinci ve üçüncü olan gruplar ödüllendirilirken, diğer katılan öğrencilere de farklı hediyeler takdim edildi.

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu’nun düzenlemiş olduğu ”Puzzle yarışması.” İkinci etabı ise erkek öğrenciler arasında gerçekleşti. Orta öğretim ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen programa katılımın yüksek oldu. Yarışmaya katılan öğrenciler 4 ve 5’erli gruplar halinde yarıştılar. Öğrencilere yarışmada birbirlerinden farklı 500 parçalık yap-bozlar verilmişti. Yarışma yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Büyük çekişmeyle geçen yarışmada öğrenciler yap-bozun tamamını bitiremedi ama gayet eğlendiler ve birinciliğin yap-bozu bitirmeye en çok yaklaşana verilmesine karar verildi. Bu yarışma amacına uygun olarak tatlı bir rekabet halinde geçti ve öğrenciler arkadaşlarıyla daha iyi kaynaşıp ve ortaklaşa çalışarak yarışmış ve beraber eğlenmiş oldular. Öğrencilerin bazıları belki de ilk defa puzzle yapmış ve orijinal bir oyunu arkadaşlarıyla beraber oynamışlardı ama keyiflerine diyecek yoktu.