Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Hatay’ın da Anayasa İçin Sözü Var

Hatay’ın da Anayasa İçin Sözü Var

0
Hatay’ın da Anayasa İçin Sözü Var

Türkiye geneli başlatılan “anayasa için sözüm var” kampanyasına Anadolu Öğrenci Birliği Antakya temsilciliği olarak destek vermek amacıyla, Antakya Köprübaşında standımızı kurduk.

Anadolu Öğrenci Birliği Mustafa Kemal Üniversitesi sorumlusu Vehbi Rabbani Özberber ve beraberindeki arkadaşların yürüttüğü çalışmamızda, vatandaşlarımızın özgür düşüncelerini ve taleplerini meclis anayasa komisyonuna ulaştırmaları için aracı olmaya çalıştık.

Antakya şehir merkezinde ki Standımıza gelen halkımıza; “Bu anayasa, Türkiye’de yaşayan tüm halkların geleceği olma hükmünde olacaktır. Bundan dolayı bizler Anadolu Öğrenci Birliği olarak ‘anayasa için sözüm var’ kampanyası ile  ‘benimde söyleyecek sözüm var, kendi kaderimi kendim çizebilirim’ diyen duyarlı vatandaşların görüşlerini TBMM anayasa komisyonuna ulaştıracağız.

TBMM anayasa komisyonu kendisine giden hiçbir görüşten dolayı inceleme, kovuşturma vb. bir süreç başlatmayacağını da garanti etmiştir.” açıklamasını yaparak bir nebze olsun yardımcı olmaya çalıştık.