Hatay Milli İrade Platformu

0
Hatay Milli İrade Platformu

Hatay’da Fitne Operasyonu’na Karşı Basın Açıklaması Yapıldı

Hatay’daki 57 STK’nın oluşturduğu Hatay Milli İrade Platformu 17 Aralık operasyonu ve İhh’ya düzenlenen komplo ile ilgili basın açıklaması yaptı. Cuma Namazı sonrası İskenderun Boyacılar Parkı’nda toplanan STK temsilcileri yaptıkları basın açıklamasında özetle şu konuları dile getirdi:

 

“Olanlar kadim bir kavganın devamıdır ve darbe girişimi asla bir şahsa ya da partiye yönelik değildir.

 

Operasyon sağcı ya da solcu, muhafazakar ya da liberal, dindar ya da seküler tüm sivil toplum kurumları, cemaatleri ve tarikatları ile topyekün millete karşı yapılmıştır.

Yapılanların çözüm sürecini engellemeye yönelik olduğunun farkındayız. Bu topraklarda küresel güçlerin oyunlarından uzak durmak şartıyla biz bize konuşup da çözemeyeceğimiz hiçbir meselemiz yoktur. Bizler tüm halkımızı fitnenin ortadan kalkması ve ümmetin birliği için duaya davet ediyoruz.”

Basın açıklamasının tam metni aşağıdadır.

 

HATAY MİLLİ İRADE PLATFORMU

 

Uzun yıllardır bu topraklarda Anadolu insanı tüm fitne odaklarına karşı bir mücadele vermektedir.  Son yıllarda ciddi kazanımlar elde edilmiş, iktisadi bağımsızlık imkanı yakalanmış, emperyalistlerin çizdiği sınırlar anlamını yitirip ümmet yeniden ümmet olduğunun farkına varmıştır. Bu süreçte devlet ve millet barışıp gasp edilen temel hak ve özgürlükler aşamalı olarak iade edilmekte, millet özgüvenini yeniden kazanmaktadır.

 

Bu ülkede “yolsuzluk ve yetim hakkı yemek” her zaman nefrete sebep olmuştur. Fakat 17 Aralık soruşturmasını hedef alınan çevreler, yapılış şekli, zamanlaması, sonuçları ve küresel güçlerin verdiği tepkiler göz önüne alındığında “sadece bir yolsuzuk operasyonu” olarak görmek ve bu şekilde dillendirip propagandasını yapmak en basit ifadeyle saflıktır: Operasyon sürecinde dış basının da desteği ile Türkiye Devleti hem resmi hem de sivil kurumlarıyla dünya kamuoyunda itibarsızlaştırılmak istenmiş, bariz usulsüzlükler, hak ve hukuk ihlalleri yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Milletimiz 100 milyar dolar civarında ciddi bir ekonomik darbe almıştır. Bir süredir Türkiye’nin ve Hindistan’ın enerji ödemelerine, Irak’ın gaz vepetrol gelirlerine, birçok Arap ülkesinin yatırımlarına aracılık etmesi planlanan güçlü bir bankamız ABD’deki belli siyasi lobilerin ve onların destekçisi bazı milletvekili ve bakanların tepkisini çekmektedir. Ne tesadüftür ki (!) bu operasyonla aynı banka ciddi zarara ve zaafa uğratılmıştır. Bu operasyon apaçık bir vesayet girişimi, hem siyasi mühendislik hem de yolsuzluktur.

 Küresel güçler Türkiye’deki güzel değişimlerin kendilerinin izin verdiği sınırlar içerisinde kalmasını arzu etmekte ve milleti hizaya sokmak ve boyun eğdirmek için ard arda hamleler yapmaktadır. Bunu yaparken dini ve ahlaki motifler kullanabilir, en hassas olduğumuz “yolsuzluk, rüşvet vb” mevzuları tuzaklarına perde yapabilirler.

 

Yapılan operasyon güzide sivil toplum kurumlarımıza atılan iftiralarla devam etmektedir. İhh İnsani Yardım Vakfı’na ait olmayan bir tır ile ilgili olayın içeriği de manipüle edilerek haberler yapılmakta ve gerçekler ortaya çıktığı halde söz konusu haberler tekzip edilmemektedir. Bundan sonraki süreçte bu tip saldırıların diğer sivil toplum kurumlarımıza yönelik de devam edebileceği görülmektedir.

 

Hatay Milli İrade Platformu olarak “OYUNU GÖRDÜK” diyoruz ve şu noktaları hem iç ve dış fitne odaklarına, hem gaflette olup oyuna gelebilecek kardeşlerimize hem de tüm halkımızın dikkatine sunuyoruz:

1-Milletin iradesini hedef alan tüm vesayetçi yapılara karşıyız.

2-Kesinlikle acele hükümler vermeyeceğiz. Dini, dili, ırkı, mezhebi, etnik grubu ve düşüncesi ne olursa olsun toplumun hiçbir kesimini düşman olarak görmeyeceğiz, hepsi ile diyalog içinde olacağız. Yapılanların çözüm sürecini de engellemeye yönelik olduğunun farkındayız. Bu topraklarda küresel güçlerin oyunlarından uzak durmak şartıyla biz bize konuşup da çözemeyeceğimiz hiçbir meselemiz yoktur.

3-Mısır’da, Tunus’ta, Filistin’de, Bangladeş’te, Pakistan’da, Somali’de veya Doğu Türkistan’da oynanan oyun aynıdır. Metodlar, senaryolar, kıyafetler değişiyor ama zalimler “mazlum kanı” üzerinden hakimiyetini devam ettiriyor. Bizi bize kırdıranlar her daim perde arkasından sahneyi dizayn ediyor. Olanlar kadim bir kavganın devamıdır ve ülkemizdeki darbe girişimi ve suikastlar asla bir şahsa ya da partiye yönelik değildir, tüm kesimleriyle millete yöneliktir. 

4-Tayland Patani’de bir deyim vardır: “İstanbul’dan yardım gelmezse Patani özgürleşemez.” Bir millet ayağa kalkıp ümmetin ve tüm insanlığın dirilişine öncülük edecekken yapılmak istenen “Ekmeksiz yaşarım, hürriyetsiz yaşayamam” diyen ANADOLU insanının bağımsızlığına apaçık bir darbedir, uzun sürecek medeniyet yürüyüşümüzü durdurmak için planlanmış bir sabotajdır. Bosna Hersek’te “Türkiye’ye Dua Seferberliği” başlatılmış olup yurtdışından İslam Alimleri müslüman halkları Türkiye için duaya çağırmaktadır. Bizler de tüm halkımızı fitnenin ortadan kalkması ve ümmetin birliği için duaya davet ediyoruz.   

5-Operasyon sağcı ya da solcu, muhafazakar ya da liberal, dindar ya da seküler tüm sivil toplum kurumları, cemaatleri ve tarikatları ile topyekün millete karşı yapılmıştır. Haksızlık yapanlar geçmişte olduğu gibi sadece meşru yollardan ve bizatihi milletin kendisi tarafından değiştirilebilir.

Milli İrade Platformu olarak olan bitenden dersimizi alıyoruz, başta kendi nefislerimizi ve tüm kesimleri muhasebeye, arınmaya, maddi ve manevi zayıflıklardan kurtulmaya çağırıyoruz.

 

Derin saygı ve sevgilerimizle

Hatay Milli İrade Platformu

 

HATAY MİLLİ İRADE PLATFORMU ÜYELERİ VE BASIN AÇIKLAMASINA DESTEK VEREN KURUMLAR:

ANTAKYA: Dünya Türkmenler Birliği Hatay Şubesi, Hatay Yörük Türkmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Hatim-Der İmam Hatip Mezunları Derneği, Kardelen Eğitim Derneği, Hatay Ensar Vakfı, Lale Eğitim Derneği, Evrensel Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği

DÖRTYOL: Gönül-Der İmam Hatip Mezunları Derneği , Eğitim-Bir-Sen, Çınar Kültür Eğitim Vakfı, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Dörtyol Temsilciliği, Ribat Eğitim Vakfı Dörtyol Temsilciliği, Diyanet-Sen, Ensar Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi Dörtyol Gönüllüleri,

ERZİN: Başlamış Köyü Yardımlaşma Derneği (Baş-Der)

İSKENDERUN: Memur-Sen, Enerji-Bir-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Kültür Memur-Sen, Mar-Der, Yaren Yardım Gönüllüleri Derneği, Büro-Memur-Sen, Birlik Haber-Sen, İskenderun (İHH) İnsani Yardım Derneği, Ulaştırma-Memur-Sen, Toç-Bir-Sen, Emekli Memur-Sen, İhsan-Der, Hizmet Vakfı, Arap-Der, İlim-Der, Bayındır-Memur-Sen, Mehmet Akif Cami Derneği, Sağlık-Sen, İskenderun Ortodoks Vakfı, Diyanet-Sen, Kırıkhanlılar Derneği, Bembir-Sen      , Akçev, Kültür Memur-sen, Hizmet İş Sendikası, Buhara İlim Kültür Derneği, Bitişikler Derneği, İsk.Ticaret ve Sanayi Odası, İsk.Küçük Sanayi Sitesi Yapı Koop.,

KIRIKHAN: Umut Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Eğitim Bir Sen, Diyanet Sen, Kırıkhan Sevdalıları Kültür Derneği, Memur Sen, Büro Sen, Sağlık sen,

PAYAS: Hacegan Derneği, Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Buhara İlim Kültür Derneği

REYHANLI: Ufuk Eğitim Derneği