Ana Sayfa Kuruluşlar Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği HASİP’ten “Gençlikte Güzel Ahlaka Varış Yolları” Konferansı

HASİP’ten “Gençlikte Güzel Ahlaka Varış Yolları” Konferansı

0
HASİP’ten “Gençlikte Güzel Ahlaka Varış Yolları” Konferansı

Hatay Sivil İrade Platformu (HASİP) “Gençlikte Güzel Ahlaka Varış Yolları” isimli bir konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak Metin Balkanlıoğlu katıldı.

Program Hafız Ali Fatih Uzunoğlu’nun Kur'an tilavet ile başladı. Ardından HASİP Başkanı Mustafa Aydınnari bir konuşma gerçekleştirdi. Aydınnari, "Birlikten güç doğar, çağımız sivil kurumların çağı olacak, biz de HASİP’in üyelerini arttırma azmi ve gayreti ile çalışmalara devam edeceğiz" dedi ve stklara teşekkür etti.

 

Aydınnari'nin ardından İskenderun Müftüsü Mehmet Taştan kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Taştan, Metin Balkanlıoğlu’nu HASİP’in plaketini sundu. Ardından sözü alan Balkanlıoğlu, "Ben insanlık için çıkarılmış ümmetin bir parçasıyım. Bu mesaj pırıl pırıl gitmeli, tüm insanlığa gitmeli" dedi. 

 

Balkanlıoğlu, "Çanakkale bir Osmanlı zaferi idi. Külleri de kalsa o zafer Osmanlı’ya, kelime-i tevhid’in çocuklarına aitti. İstikbal sadece göklerde değil köklerdedir. Sadece kısasta ve namazda hayat yoktur, kurtuluş Allah’ın sarkıttığı iptedir, İslam’ın kendisindedir" dedi.

 

"Hz Yusuf’u, Hz Ali’yi, Firavun’un eşini, Fatih’i örnek almalıyız" diyen Balkanlıoğlu, "Gençleri sabırla hayra ve hakka çağırmaya devam etmeliyiz" diyerek sözlerini noktaladı.