Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Hankido Tanıtım Semineri Gaziantep’te Yapıldı

Hankido Tanıtım Semineri Gaziantep’te Yapıldı

0
Hankido Tanıtım Semineri Gaziantep’te Yapıldı

İstikrar Spor Kulübü, Türkiye Hankido Federasyonu Başkanı Osman Karamercimek’in katılımıyla Hankido Tanıtım Semineri düzenledi.

21-22 Mart tarihlerinde İstikrar Spor Kulübü tesislerinde yapılan Hankido Tanıtım seminerine İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, Türkiye Hankido Federasyonu Başkanı Osman Karamercimek, Federasyon As Başkanı Salih Yıldırım, Doğu ve Güneydoğu Bölge Başkanı Ahmet Şahin, İl Temsilcisi Muhammet Gündoğdu, Teknik Kurul Üyesi Davut Aslan ve çok sayıda sporcu katıldı.

Hankido Türkiye Merkezli İlk Dünya Sporudur

Seminerle ilgili bilgi veren Doğu ve Güneydoğu Bölge Başkanı Ahmet Şahin, Hankido'nun Kore saray savunma sanatı olduğunu belirterek; "Hankido Türkiye merkezli ilk Dünya sporudur. Türkiye Hankido Federasyonu ilk olarak 32 ülkeye temsilcilik veren federasyon olma özelliğine sahiptir. Master düzeyde eğitim modeline sahip olan Hankido'nun, yıl içerisinde İtalya ve bazı Avrupa ülkelerinde Federasyon Başkanı Osman Karamercimek'in katılımıyla Tanıtım ve Gelişim Seminerleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Ülkemizde de Mayıs ayı içerisinde de Halk Eğitim Modülünün açılması beklenmektedir. Desteklerinden ve katkılarından dolayı İstikrar Spor Kulübü Başkanına ve spor severlere teşekkür ederim" dedi.

Seminer sonunda katılımcılara katılım sertifikası verildi. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.