Hanımınçiftliği Derneği'nde Bayramlaşma

0
235

Hanımınçiftliği Eğitim Derneği’nde bayramın 4. Günü bayramlaşma programı düzenlendi.

Bayramlaşmaya Dernek bünyesinde Tefsir dersleri yapan İlahiyatçı Hüseyin Polat, Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Yalçın, İlhan Geçit, Ezcümle dergisi yazarlarından Hüseyin Kartal, Özgün İrade Dergisi sahibi ve yazarı Davut Güler, Hanımın Çiftliği Eğitim Derneği Yönetimi ve çok sayıda gönüllünün katılımı ile gerçekleşti.

Bayramlaşma Ömer Doğru’nun okuduğu Kuran tilaveti ile başladı. Kuran tilavetinin ardından Özcan Berk’in meal okuması ile devam etti.

Gecede konuşan Hüseyin Polat: “İslam insanlara bir takım değerler kazandırıyor. Resulullah’ın oluşturduğu toplum İslam’ın değerleri üzerine oluşuyordu. Nereye gidersek gidelim, kendi değerlerimize sahip çıkarsak Allah bize sonsuz lütufta bulunacaktır” dedi.

Ardından Ali Yalçın yaptığı konuşmada, “Hanımınçiftliği Eğitim ve Kültür Derneği’ne bizi bize yaklaştırdığı ve bizi Allah’a yaklaştırdığı için teşekkür ediyor ve bütün kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Sözü alan Hüseyin Kartal; “yeni genç kalemleri keşfetmek için Ezcümle dergisine gençler yazı yazabilirler. Kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Bayramlaşma konuşmalarını yapması için çağrılan Yrd. Doç. İlhan geçit: “bizim toplumumuzda eksik olan şey, yeterli sayıda cemiyet adamının olmamasıdır. Okumalarımızın çok yönlü olması gerektiğini belirterek tüm kardeşlerimin bayramını tebrik ederim” dedikten sonra sözü Davut Güler’e bıraktı.

Davut Güler, Derneğimize ilk ziyaretini yaparken, Bu vesileyle Hanımınçiftliği ve Hançukuru Beldelerini de ziyaret etmeleri münasebetiyle, bu bölgede ikamet eden ve aramızda olmayan değerli Ramazan Keskin’i saygıyla anarak sözlerine şöyle devam etti: “İddiasız hiçbir şey olmaz. Sabır olmadan mücadele, mücadele olmadan sabrın anlamı olmaz. – dernek yönetici ve sorumlularına hitaben – Özellikle topluma öncülük yapan kardeşlerimizin, hareketlerine dikkat etmesi ve ahlak, erdem ve adalet anlamında topluma örnek olmaları gerekiyor. Çünkü toplum sizin her hareketinize dikkat ediyor. Sevgi ve muhabbetle tüm kardeşlerimizin bayramını tebrik eder hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ederim.” diyerek sözlerine son verdi.

Yapılan ikram ile bayramlaşma gecesi sona erdi ve daha sonraki bayramları bayram gibi yaşama temennisi ve bayramlarda buluşma arzusu ile son buldu.